Vyšly nové Google Mapy 5.3 pro Android s lokalizační historií

0

Pro uživatele operačního systému Android byla uvolněna další verze map od Googlu, která přináší pár zajímavých hraček. Ostatní uživatelé si musejí ještě nějakou dobu počkat.

Hlavní novinkou aktualizace je přidání profilu s lokalizační historií. Do té se průběžně ukládají informace o vašem celodenním pohybu. Po týdnu tak můžete například zjistit, kolik hodin jste strávili v práci, doma a někde venku či kolik kilometrů jste za týden procestovali. Tuto historii samozřejmě vidíte jen vy a kdykoliv můžete z historie smazat libovolné navštívené místo.

Google Mapy 5.3 pro Android Google Mapy 5.3 pro Android
Nové funkce v Google Mapy 5.3

Funkce je založena na projektu Google Latitude, který sbírá informace o poloze vašich přátel a následně vám na mapě indikuje přátele, kteří jsou k vám momentálně nejblíže. Samozřejmě si můžete nastavit, kdo může zjišťovat informace o vaší aktuální poloze a kdo ne. I tak je to ale určitý zásah do vašeho soukromí. Ale například u mladších osob vidím v používání této vymoženosti velkou budoucnost.

V rámci této funkce můžete přidávat i vlastní místa a podniky a následně je nechávat od vašich přátel okomentovat. Něco ve stylu „lajků“ na Facebooku. A jaký máte názor na sdílení vaší aktuální polohy vy? Je to nepřijatelný zásah do soukromí, nebo užitečná funkce? A je v Google Latitude nebo v jiných podobných (například oblíbená Gowalla) budoucnost? Vaše názory rádi přivítáme v diskuzi pod novinkou.

zdroj: Google Mobile Blog

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. To je síce pekné, ale ja aj tak nikdy nestiahnem všetky dáta, ktoré mi tam nabehnú. Radšej by mohli blbci spraviť menší dátový balík. Nestiahnem ani 50GB mesačne a vždy mi to zožerie 500 kreditov. Nechápem na čo je tam toľko nasr***ch GB – je to len ryžovanie na ľuďoch. Obyčajný ľudia toľko nikdy nestiahnu. Len pár percent ľudí čo sťahujú HD filmy to možno využijú.

  2. Možná by to pomohlo ke znovuzrození rapidshare ale proč jen na duben? snad si myslí že na měsíc (a to ještě od 4.tého) je to nějak ohromí?
    Nikdo se nebude na rapidshare jen tak vracet na měsíc, i kdyby to bylo napořád tak nevim nevim…
    Nebylo jak za dob rapidu, vše na jednom hostingu jj to bývaly časy.