Vyzkoušejte Hyperlapse. Microsoft plynule rozpohybuje vaše časosběrná videa

0

Pamatujete, když Microsoft loni v létě představil Hyperlapse? Technologii, která stabilizuje zrychlená videa točená bez stativu nebo steadicamu, si už konečně můžete vyzkoušet i doma. Firma totiž vydala hned tři nástroje pro různé platformy. Jednak mobilní verzi pro vybrané telefony s Androidem a Windows Phonem, jednak cloudovou verzi v Azure a jednak Hyperlapse Pro pro Windows. Všechny jsou k dispozici v rozcestníku zde.

Mobilní verze je jednodušší. Umí stabilizovat záznam a do výsledného videa vkládá snímky nikoliv v pravidelných intervalech (třeba každý desátý snímek), ale vybírá je variabilně tak, aby působilo plynuleji. Tedy aby mezi jednotlivými framy byly co nejhladší přechody. Tu vybere 8. snímek z jedné sekundy, tam 12. snímek z další sekundy apod. Videa lze zrychlit až 32násobně.

Hyperlapse Pro je mocnější nástroj. Umí využít výkonný počítač (více procesorových jader i GPU akcelerace) a dokáže pracovat s libovolným videem, především těmi z outdoorových kamer typu GoPro. Video zrychlí až 25násobně.

 

Tou hlavní vychytávkou je, že Hyperlapse provede analýzu videa, okolí vymodeluje do virtuálního 3D prostoru a nakonec určí optimální vektor pohybu. Díky tomu umí dokreslit i chybějící části obrazu nebo celé snímky. Zatím jde jen o preview verzi, která se bude časem zlepšovat.

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!