Vyzkoušejte si Operu 11 s doplňky

0

Nedávno jsme vás informovali o záměru Opery Software přidat do jedenácté verze prohlížeče Opera podporu rozšiřování funkcí pomocí doplňků s příslibem brzkého uvolnění testovací verze. Co slíbili, to také splnili a nyní můžete stahovat ranou alfaverzi.

Opera tak zřejmě poněkud pozdě naskakuje do vagónu rozjetého před několika lety Firefoxem, který je v oblasti rozšiřování stále jedničkou, nějakou dobu se touto tratí veze i Chrome od Googlu, který má také svou galerii doplňků.

Vývojáři mohou pro vývoj doplňků použít moderní technologie jako HTML5, CSS, JavaScript a příslušná aplikační rozhraní, přičemž již nyní v katalogu naleznete nějaké doplňky pro otestování. Svižný běh nejenom doplňků by měly zajistit optimalizace v prohlížeči a nové JavaScriptové jádro.

Operu 11 alpha si můžete stáhnout z této stránky, pamatujte však, že se jedná o ranou testovací verzi obsahující chyby, která by ale vývojářům měla dát dostatečný náskok, aby vytvořili řadu doplňků, dostupných při uvolnění finální Opery.

Zdroj: Opera

Ohodnoťte tento článek!