Vyzkoušejte si v prohlížeči ukázku Citadel běžící na Unreal Engine 3

0

Herní průmysl produkuje vysokorozpočtové hry pro konzole, případně pro počítače s Windows. Časem se ale můžeme dočkat posunu. Vývojáři mohou objevit platformu relativně nezávislou na operačním systému. Bavíme se o prohlížečích. Téma WebGL a 3D hry v prohlížečích jsme rozebírali několikrát, nebudeme se proto příliš opakovat. Soustřeďme se na milník, který byl do historie zapsán díky spolupráci několika firem, především pak díky neziskové organizaci Mozilla a hernímu velikánu Epic.

Tip: Unreal Engine 3 v prohlížeči? Tentokrát to jde bez zásuvných modulů

Před více než měsícem nám oba subjekty slíbily, že herní engine Unreal 3 poběží v prohlížeči i bez zásuvných modulů. Ještě rok předtím se Epic pokoušel propašovat náročné 3D hry do prohlížečů prostřednictvím Flash Playeru. Z jeho plánů nicméně zřejmě sešlo. Místo něj nám s Mozillou předvádí, jak by vysokorozpočtové tituly mohly využívat webových technologií. Zajímá vás, jestli bude projekt spíše zklamáním, nebo naopak příjemným překvapením?

 

Vyzkoušejte si demo s názvem Citadel. Hmatatelné výsledky práce naznačují, že sliby již nejsou hudbou vzdálené budoucnosti. Pro optimální výkon Mozilla doporučuje, abyste si ukázku vyzkoušeli ve Firefoxu 23 (aktuálně noční sestavení), byť vám poběží i ve stávající stabilní dvacáté řadě. V ní ovšem počítejte s horším výkonem. A co jiné prohlížeče? Chrome aktuálně padá a Epic čeká na Google, až nestabilitu opraví.

Opera v aktuálním vydání WebGL podporuje, ale pouze experimentálně a musíte ho spolu s hardwarovou akcelerací ručně aktivovat. Internet Explorer naproti tomu WebGL nepodporuje vůbec a zřejmě to změní až jedenáctá řada. Co na ukázku nových technologií říkáte vy?

Zdroj: Future Releases

Ohodnoťte tento článek!