Výzkum: Facebook zvyšuje IQ, Twitter demenci

0

Sociální sítě jako Facebook či Twitter jsou dnes velice populární. Jejich působení na lidskou paměť si vzala na paškál doktorka Tracy Alloway z Univerzity Stirlingu ve Skotsku.

Facebook nebo strategické počítačové hry (ačkoli dodává, že zase nejsou příliš pozitivní pro sociální schopnosti) a Sudoku vyžadují schopnost zapamatovat si značné množství informací a znovu je použít. Tím člověk neustále procvičuje paměť výměnou většího množství informací. Naopak služby jako Twitter nebo YouTube paměť spíše oslabují.

„Na Twitteru najdete nekonečný proud informací, které jsou ale velice stručné a nevyžadují zpracování. Toto snižuje vaši pozornost, čímž nedochází k namáhání mozku a vylepšování nervových spojení.“

Naopak v případě aktivního využívání Facebooku byl u dětí ve věku 11-14 let po osmitýdenním testovacím programu zaznamenán nárůst v IQ testech až o 10 bodů.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Ten článek je celekm trapnej, protože každej člověk kdo si tyto veřejné verze Windows 7 instaloval musel počítat i s takovými riziky jako je tato chyba.Bylo by lepší kdyby ten článek měl titulek: „testeři pozor Windows 7 RC, Beta mají bezpečnostní chybu“ než to takhle zveličovat….