Výzkum: Zaměstnanci českých firem proflákají na počítačích 52 minut denně

0

Společnost truconneXion, která vyvíjí aplikaci AuditPro pro monitoring firemní výpočetní techniky, vydala zajímavou zprávu, která ukazuje, jak moc se Češi v práci flákají. Denně věnují osobním záležitostem 52 minut, o dvě minuty více než v roce 2013. V přepočtu na průměrnou mzdu tak firmy ročně „přijdou“ o 32 760 Kč na hlavu.

Firmy prý na jednoho zaměstnance přijdou ročně o téměř 33 000 Kč
Firmy prý na jednoho zaměstnance přijdou ročně o téměř 33 000 Kč

Nejvíce času zaměstnancům zaberou sociální sítě (14 minut), soukromý e-mail (11,5 minuty), nakupování (8 minut), zprávy a multimédia (7,5 minuty), online komunikátory (7 minut) a hry (4 minuty). A to AuditPro hlídá pouze firemní počítače, z principu nemůže vědět, co zaměstnanci dělají na soukromých smartphonech nebo tabletech.

 

Pokud lidé téměř osminu běžné pracovní doby nevěnují práci, dohánějí resty přesčas nebo doma. Podle výsledků průzkumu se už v 57 % firem pracuje po 18. hodině.  „Zaměstnavatelé se shodují v tom, že rozumný dohled nad aktivitami zaměstnanců je pro ně motivující a má preventivní účinek před úlety typu surfování či hraní her v řádu několika hodin denně. Pokud vyřizování soukromých záležitostí denně nepřekročí dvacet minut, většina zaměstnavatelů je u svých podřízených zpravidla toleruje, pokud to není na úkor odevzdané práce,“ říká Martin Hnízdil ze společnosti truconneXion. 

Zdroj: TZ truconneXion

Ohodnoťte tento článek!