Vyznejte se v kódových jménech AMD!

0

Na stránkách AMD se objevila věc zvaná Codename Decoder. Sice jsem čekal něco interaktivnějšího, ale i prostý výčet krycích jmen produktů a různých zkratek je rozhodně zajímavý a velmi užitečný.

 
Poslední dobou se spousta čtenářů ztrácí v kódových označeních produktů AMD. Můžete říct Bobcat, Ontario, Brazos nebo Zacate, a vše se to týká té samé věci. Co z toho je ale platforma, co je jádro procesoru a co je které hotové APU? Stránka na kterou vás odkážu, vám to vše velmi jednoduše osvětlí.

“Trinity”
Market: Notebooks and Desktops
What is it? “Trinity” is AMD’s next generation APU and is primarily intended for mainstream and high-performance desktops and notebooks. “Trinity” will feature next-generation “Bulldozer” CPU cores and a DirectX® 11-capable GPU.
Planned for introduction: 2012

Celkem 24 kódových označení či zkratek produktů let 2010-2012 je seřazeno abecedně, začínáme na hesle „Antilles“, nadšenecké grafické kartě s dvěma GPU pro Q1 2011, končíme na „Zambezi“, čtyř-, šesti- a osmijádru architektury Bulldozer, plánovaném na první polovinu roku 2011. Ze seznamu lze zjistit i informace o procesorech a platformách na rok 2012.

U každého hesla najdete typ produktu, krátký jednoduchý popis a uvedení. Seznam najdete zde.

Ohodnoťte tento článek!