Vzdálené taktování s Asus ROG Connect

0

Asus několika novinářům v pátek minulého týdne v Taipei ukázal, s čím se hodlá vytasit na nadcházejícím CESu. Mezi hlavními novinkami je i technologie ROG Connect, která umožňuje vzdálené taktování systému skrze speciální USB rozhraní. Tato technologie se bude prozatím týkat nové základní desky Asus Maximus III Extreme, která je postavená na čipové sadě Intel P55.

Nejzajímavějším bodem prezentace ale nebyla deska samotná (i když také velmi pěkná), ale právě technologie ROG Connect. Díky ní je možné měnit nastavení BIOSu za chodu systému pomocí druhého počítače, který na prezentaci zastupoval mininotebook Asus Eee. Počítače jsou propojeny skrze speciální USB konektor na taktované desce.

Ve videu se můžete podívat, jak na taktovaném počítači naběhne 3DMark Vantage a následně je pomocí notebooku taktován. Kromě taktování můžete samozřejmě sledovat i napětí a další systémové údaje. Kromě propojení USB kabelem plánuje Asus na CESu uvést i ROG Connect Bluetooth (RCB), což je v podstatě to samé, jen v bezdrátovém provedení.

Zdroj: TweakTown

Vzdálené taktování s Asus ROG Connect

Ohodnoťte tento článek!