Vznášedla se vrací. Vyzkoušejte hříčku Hover z devadesátých let

0

Microsoft na médiu s operačním systémem Windows 95 distribuoval hříčku, která se nazývala Hover. Po skoro dvou dekádách se vrací v modernějším grafickém kabátku a běží v prohlížeči. Klasika z roku 1995 dnešního náročného hráče nejspíš nezaujme. I v předělávce sbíráte vlaječky a bráníte ty svoje. Se svým malým vznášedlem budete hodně narážet nejen do zdí a při zběsilých honičkách budete muset ještě stihnout posbírat pár bonusů, které vám postup úrovněmi ulehčí.

Ačkoli si Hovera zahrajete na klávesnici, předělávka cílí především na tablety. Microsoft se zaručil, že titul funguje v Internet Exploreru 11, který podporuje dotekové vstupy velmi dobře. Grafická část pak vyžaduje podporu WebGL. Tou ale naštěstí disponuje každý moderní prohlížeč. Více než hra pro jednoho hráče lákavější část představuje režim pro více hráčů.

 

Eventuálně se můžete pustit do hledání retro režimu, jenž celou hru přepne do podoby z let devadesátých. (Na hlavní obrazovce prostě napište bambi, což bylo kódové označení pro původní titul.) Včetně rozhraní tehdejších Windows 95. Hover si zájemci mohou spustit na adrese hover.ie.

Zdroj: Exploring IE | The Verge

Vznášedla se vrací. Vyzkoušejte hříčku Hover z devadesátých let

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

 1. S týmto názorom musím súhlasiť. A nejde len o chýbajúce funkcie ale aj o veľké množstvo chýb v aplikáciách.

  Napríklad, čo je to za nápad, aby sa scrollbar neustále zväčšoval/zmenšoval počas scrollovania myšou? Prípadne aby sa vôbec nedal ovládať klávesnicou? Bavíme sa o aplikáciách, v ktorých treba scrollovať aj na veľkej obrazovke. Ak toto robia aj niektoré z tých údajne kvalitných aplikácií, niekde bude asi chyba.

  A produkty od Microsoftu na tom tiež nie sú moc dobre – napr. tie ich hry. Prvé verzie mali chýb požehnane. Neskôr ich opravili ale aplikácie sa drasticky spomalili. V poslednej verzii ich síce zase zrýchlili ale pre zmenu hráčom zmazali skóre za niektoré uplynulé mesiace.

  A takto by sa dalo ďalej rozpisovať. Pre niekoho sú to možno drobnosti, lenže je ich veľa a dokážu liezť na nervy. A kým sa toto nezlepší, ľudia budú na Win8 nadávať.

 2. Základ problému je v nesmyslném pokusu mít stejné ovládání pro “oškubaný” HW (tabletPC) a plně hodnotný HW (stolní či laptop/notebook). A od toho se odvíjí další problémy.

  Je to jako z mobilu udělat foťák a z foťáku mobil. Zatím to dopadá bídně.

 3. Základem problému je stavět celý systém na GRAFICKÉ NADSTAVBĚ jiného, do té doby dobře fungujícího systému. Navíc, když je tento (nad)systém minimálně přizpůsobitelný a technicky špatně funkční, tak asi nejde očekávat hit. Je hezký, že jsou tu jakože hezký a dobře zpracovaný gesta (řekl už Microsoftu někdo, že i kdybych měl dotykovej monitor, že se nebudu jak idiot neustále naklánět ze židle, abych jezdil prstem po monitoru?) a že do jedný kostičky bych se trefil i pěstí a k tomu ožralej, je krásný, že zde někdo vycákal celý vodovky na monitor a že se to občas hejbe…jenže to tak nějak kazí fakt, že je to “jenom jako”. Pod tím vším normálně běží klasickej Windows na kterej musim nainstalovat ovladače, v kterym si musim upravit schémata napájení, v kterym si musim nastavit síť, v kterym udělam vše podstatný a důležitý…a pak se budu vracet někam jinam? (abych tu musel nastavit další věci – naneštěstí zde moc prostoru nikdo nenechal) – jóó, to bude ono, to všichni chtěj! Proč bych to dělal? Když už jsem stejně nucenej si jedno plně funkční prostředí s možností spousty voleb, nastavení a kupou dobře fungujících a dobře zpracovaných programů nastavit a “zprovoznit”, proč bych se sakra přepínal jinam, kde o všechny tyhle možnosti a nastavení přijdu a zase si musím vše nastavit (nechápu zejména, proč jsou v základu nainstalovaný všechny ty nepotřebný aplikace, proč si nemůžu napřed vybrat, co se nainstaluje – ne, musím jich 90% oklikat a odinstalovat ručně jak trotl…navíc se stejně fyzicky nesmažou) – bohužel, krom odinstalace drtivý většiny předinstalovaných programů zde k přizpůsobení si vlastním představám není skoro nic. K používání něčeho takovýho by mě donutily jenom naprosto perfektní aplikace – aha, no tak nic. Už Windows Phone měl a má obrovskej problém na aplikace (týden jsem hledal přehrávač písniček, co bude umět projíždět hudbu podle interpretů, songů, přetáčet hudbu na posuvníku – jo, ve světě Windows Phone není ani toto samozřejmost – a uspávat – nenašel jsem), Windows je na tom snad ještě hůř, protože už v základu plno věcí, co na mobilu fungujou dobře (zejména proto, že tam neběží 2 systémy!), tak na PC ne (případně je nepotřebujeme vůbec). Microsoft propadl na poli mobilů, kde o kostky nikdo nestál (ačkoli musím uznat, že samotný systém je navržený poměrně dobře, tak tady to uvízlo na aplikacích), tak to šoupneme na PC, kde se tomu lidi nebudou moct vyhnout – přijde mi, že tu je někdo úchylnej na kostičky a nechce se smířit s tím, že Aero bylo lepší. Aero přišlo s průhledností, elegancí, miniaplikacema – to si všechno půjčil Android a postavil na tom (kromě jinýho) svojí slávu (ještě jsem neviděl někoho, kdo na mobilu nemá aspoň jeden widget). Takže v Microsoftu si “logicky” řekli, že jejich OS nebude používat funkční a líbivé prvky a to, co bylo dosud dobrý, tak se zruší a vymyslí se něco “modernějšího”.

  P.S.: Windows 8 mám na PC i notebooku, koupené v akci za necelých 390kč a je to dobrý systém – BEZ grafické nadstavby Metro (jsem alergický, jak se Metru připisuje celá funkčnost W8 a automaticky se z nich dělá “pouze” dotykový systém, i když absolutně NENÍ!), po úpravách (vypnutí Metra, nainstalování StartIsBack a vypnutí zamykací obrazovky) je stejně dobře funkční jako W7 – a pro mě díky vylepšením v desktopu dokonce funkčnější.