Vzniká druhý internet, jmenuje se Facebook

0

Každý desátý uživatel internetu v Americe navštěvuje Facebook, každá čtvrtá stránka míří rovněž do této sítě, tím se nemůže chlubit ani Google, jak vyplývá z čísel agentury Experian Hitwise. Desetiprocentní podíl celého amerického internetu je obrovská hodnota, přitom Facebook stále roste. Meziroční nárůst 60 % ohrožuje pouze YouTube, který rovněž sílí.

V počtu zobrazených stránek je to jen Facebook, dlouho nic, YouTube, Google a pak už nic výrazného. V této oblasti zase překvapuje YouTube, který zvýšil spůj podíl o 90 %. Snad už také začne vydělávat. A o peníze jde až na prvním místě. Facebook totiž dokáže z velkého počtu návštěv dostat mnohem více zobrazených stránek. A na nich je reklama, z níž je největší síť živa. A peníze jí dovolí dále růst.

Podíl na trhuzdroj: Hitwise

Když uvážíme, že Facebook je v podstatě stále nezávislá firma, která nevstoupila na akciový trh, má obrovský traffic a počet registrovaných uživatelů, můžete mluvit o internetu v internetu. Zvyšuje svůj podíl v oblasti internetového videa, fotogalerií a rozjede vlastní e-mail.

Za chvíli už nebudeme stránky optimalizovat pro Google, Bing nebo Seznam, ale pro vyhledávací engine Facebooku. S tímto tempem můžete za pár let prohlásit, že pokud padnou všechny ostatní weby a zůstane jen Facebook, nic velkého se nestane. Fujtajxl.

Zdroj: ZDnet, Hitwise

Ohodnoťte tento článek!