Vznikla Evropská esportová federace EEF. Zařadí se vedle UEFA či hokejové IIHF

0

Hokejová IIHF vznikla v roce 1908, fotbalová UEFA v roce 1954. A letos se národní organizace dohodly a založily Evropskou esportovou federaci (EEF). V Česku je organizací esportu více, největší z nich je Playzone patřící Lukáši Pleskotovi a skupině Prima.

Lukáš Pleskot je ale zároveň předsedou České asociace esportu a právě z této role podepsal zakládající listinu za Česko. Předsedou byl zvolen Hans Jagnow za Německo (ten se v minulosti aktivně podílel na zjednodušení vízového systému pro profesionální hráče), místopředsedou je Karol Cagáň ze Slovenska.

„Je to další signál, že to s esportem myslíme vážně. Celé pozadí se profesionalizuje a nabírá
struktury podobné tradičním sportům. Evropskou integraci považuji obecně za důležitou a
jsem rád, že Česká republika je u toho jako plnohodnotný člen Evropy,“ říká Lukáš Pleskot.

Tip: Počítačové a mobilní hry znají své letošní mistry. V Brně se hrálo v osmi titulech o téměř půl milionu korun

Mezi zakládající státy patří Česká republika, Slovensko, Dánsko, Rakousko, Turecko, Maďarsko, Ázerbájdžán, Německo, Polsko, Rusko, Finsko, Izrael, Gruzie, Bělorusko, Belgie, Švédsko, Portugalsko, Spojené království, Makedonie, Ukrajina, Norsko, Itálie a Srbsko.

Za sídlo EEF vybraly nové členské státy Brusel. Úkolem federace bude sjednotit evropské organizace, týmy a hráče a společně pracovat na dalším rozvoji esportu. Playzone v Česku pořádá již osm let Mistrovstí ČR v počítačových a mobilních hrách.

Vznikla Evropská esportová federace EEF. Zařadí se vedle UEFA či hokejové IIHF
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas