Vzorky procesoru Llano předvedeny

0

Na každoroční akci AMD Technical Forum & Exhibition (TFE) 2010 byl předveden první vzorek procesoru Llano. Jde o čtyřjádrový procesor vyrobený 32nm výrobní technologií u TSMC, jeho výpočetní jádra jsou ale odvozena od současných Phenomů II (nejde tedy o budoucí jádra Bulldozer). Spolu s výpočetními jádry je na jednom čipu i grafické jádro kompatibilní s DirectX 11 které má údajně mít 480 Stream procesorů. Jeho přítomnost v procesoru chtějí u AMD signalizovat používáním zkratky APU (Accelerated Processing Unit) místo zažité CPU.

Mimo grafického jádra je součástí čipu i dvoukanálový paměťový řadič pamětí DDR3 (DDR2 nikoliv), řadič PCIe 2.0, čip ale pravděpodobně nebude obsahovat žádnou cache třetí úrovně. Ohlášené TDP by se v závislosti na modelu mělo pohybovat od 20 do 59 W. Finální procesory Llano by se měly dostat na trh okolo poloviny příštího roku.

Na prezentaci předvedl procesor několik zátěžových testů, zpráva hovoří o třech výpočetně náročných úkolech, mezi které patřilo přehrávání videa o vysokém rozlišení a výpočet Ludolfova čísla na 32 milionů desetinných míst. Výkon grafické části čipu byl prezentován na plynulém běhu hry Alien vs. Predator při rozlišení 1024 × 768 px za použití DirectX 11.

Zdroj: LegitReviews

Vzorky procesoru Llano předvedeny

Ohodnoťte tento článek!