Wacom uvádí nové profesionální tablety pro grafiky Intuos5

0

Multidotykové ovládání tabletů přispěje k přirozené, přímočařejší a intuitivnější práci s počítačem. Jeho výhodou je podpora dobře známých a intuitivních gest pro přiblížení, posun či otáčení grafiky. Tablety nejen že automaticky detekují gesta na počítačích Windows a Mac, ale v podporovaných aplikacích lze navíc navolit i gesta vlastní. Můžete si tak např. ve Photoshopu vytvořit gesto pro otevření oblíbené funkce.

Tablety disponují programovatelnými tlačítky ExpressKeys pro nedominantní ruku (6 u velikosti S, 8 u velikostí M a L) a dotykovým kruhem umožňujícím přepínání funkcí. Každému tlačítku tak můžete přiřadit až čtyři klávesové zkratky. Abyste si nemuseli pamatovat, jaké zkratky máte k tlačítkům přiřazené v různých aplikacích, můžete si podržením tlačítka zobrazit aktuální nastavení na monitoru pomocí funkce Express View.

Bezdrátové připojení je řešeno pomocí doplňkové sady příslušenství Wireless Accessory Kit. Sada obsahuje dobíjecí baterie, které lze nabíjet přes USB, bezdrátový RF modul, který zapojíte do tabletu a nakonec přijímač do USB portu počítače.

Pero Intuos5 Grip Pen rozpoznává 2048 úrovní tlaku a 60° rozsah sklonu, čím simuluje práci se skutečnými štětci, tužkami či pery. Díky technologii Tip Sensor lze dosáhnout i náročných efektů závislých na velmi lehkém doteku. Obsahuje i tlakově senzitivní gumu a dvě programovatelná tlačítka určená např. k poklepání či klepnutí pravým tlačítkem myši.

Tablety mají obouruční ergonomii, užší profil a nový design v podobě matných, na dotyk měkkých plastů a osvětlených prvků. Zájemci si mohou vybrat ze tří velikostí. Nejmenší velikost S nabídne aktivní plochu 157×98 mm a její doporučená cena je 229.95 USD (4300 Kč). Střední velikost M disponuje aktivní plochou 224 ×140 mm a vyjde na 349.95 USD (6500 Kč). Aktivní plocha velikosti L měří 325 × 203 mm a pořídíte ji za 469.95 USD (8700 Kč).

   Zdroj:www.techpowerup.com, Wacom

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Na 17“ „ultrabooky“ se těším, prostě tenký lehký úsporný 17“ notebook se slušnou výdrží. Ještě by to chtělo kombinaci grafiky v procesoru a samostatné grafiky, místo DVD mechaniky dva disky (60-80GB SSD + 500GB HDD), full HD a ceny kolem dvaceti tisíc a bylo by to super. Procesor imo stačí Core i5 🙂