Warserver.cz: Ulož.to dostane novou konkurenci od tvůrců Warfora

0

Tvůrci největšího warezového fóra u nás – warforum.cz – před nedávnem spustili veřejný test nového úložiště warserver.cz. Warforum prý chce změnit pohled na share servery a vyhlašuje konec zmatků se stahováním, konec desítek premium účtů, konec bonzování linků za prachy a konec kupčení s warezem.

Úložiště je s Warforem těsně propojeno, je možné sdílet účty, ale také za warmoney (virtuální měna) nakupovat/vyměňovat kredit za stahování. Warmoney získávají ti, kteří na Warforum přispívají, ale nepřímo i stahovači a uploadeři (speciální body mohou za WM převést poměrem 1 : 1). Každý uživatel dostane ze startu 10GB kredit. Stahovat lze i bezplatně, ale s nižší rychlostí a půlminutovým čekáním.

Kdo jiný by měl znát situaci v oblasti této problematiky nejlépe, než největší cz forum, tedy W.A.R.fórum.cz. Máme už dost neustálého boje s nutností vlastnit desítky premium účtů, neustále dobíjet kredit a smutně sledovat změny na všech těchto serverech, vedoucích spíše ke zhoršení situace běžného uživatele,píše GOD Mr.Brady, hlavní strůjce Warfora.

V tuto chvíli se služba stále vyvíjí, ani není možné kupovat kredit. Maximální velikost souboru je 2 GB.

Komentář

Nelze nevzpomenout na web Kinotip.cz. Jistou dobu se také pohyboval v bezpečných vodách s tím, že odkaz není zločin, jak proklamuje i Česká pirátská strana. Jenže zakladatelé pak spustili i úložiště Servertip.cz, měli velkohubá prohlášení a nakonec pod nátlakem policie web skončil a tvůrci byli obžalováni.

Warserver zatím nedělá nic špatného, ale chybí málo, aby se dostal do stejným trablů jako výše zmíněná služba. Ostatně stejně funguje i populární Ulož.to. Jenže jsme v případě Warserveru našli pár sporných bodů.

1. Na webu si všimněte vyhledávače souborů, to je vždy pohoršující okolnost, alespoň v zahraničí. Při nahrávání navíc není možné soubor označit jako soukromý, takže vše, co nahrajete, může kdokoliv vyhledat a stáhnout.

2. V podmínkách se píše, že Warserver může mazat soubory, pokud zjistí, že je uživatel nemá právo užívat a šířit. Na webu však chybí kontakt nebo formulář, ve kterém by bylo možné závadné soubory hlásit. Sami veškeré obsah zkoumat určitě nebudou. A co pak znamená ono konec bonzování linků za prachy?

3. S předchozími body souvisí i nemožnost využít Warserveru pro zálohu vlastních souborů. Nemůžete si tam uložit písničku, protože je soubor automaticky přístupný všem.

 

Pokud ale tvůrci opraví díry v zabezpečení a podmínkách a neudělají stejnou hloupost, jako že budou garantovat každý den nový film a sami budou pirátské soubory nahrávat, mohou zůstat v klidu.

S více než půlmilionovou uživatelskou základnou Warfora za zády mají také velkou šanci odebrat tisíce uživatelů konkurenčním českých úložištím jako Ulož.to, Share-rapid, CZshare apod.

Ohodnoťte tento článek!