WD je pěkně hustý

0

Western Digital v tichosti pokročil v maximalizaci ukládání dat. Technologie kolmého zápisu přinesla před dvěma lety skoro revoluci. Nyní můžete uložit až 320 GB na jednu plotnu pevného disku. WD uvedl nový 3,5″ HDD Caviar SE16 WD6400AAKS 640 GB (dvě plotny). Běžné disky dnes dosahují hustoty okolo 250 GB / plotnu.

Další parametry už tolik nepřekvapí. Připojení přes SATAII rozhraní, 7200 rpm, NCQ pro chytřejší řazení dat při zápisu/čtení a 16MB vyrovnávací paměť. Přístupová doba je uváděna 8,9 ms.

Novinka díky zahuštění přinese vyšší rychlosti, díky snížení počtu součástek snad i nižší zahřívání a hlučnost. Snad na sebe nenechají dlouho čekat 320GB a 1TB modely. Cena je stanovena na 139.99 USD, v českých e-shopech jej seženete za  necelých 3 000 Kč.

Zdroj: Western Digital

 

 

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Osobne si myslim, ze nizsi zakladni takty nebudou z moznosti nerealnosti vyroby takovych chipu, ale spise z konkurence sobe samemu-trijadru. Taktovaci potencial bude ovsem myslkim podobny dvoujadrum K8…Porto ej dle me vyhodnejsi vydat z pocatku 2-jadrove CPU na nizsich frekvencich, nez prijde pro 4-jadra a trojjadra 45nm proces….Fuison je spise notebookovy CPU, zajimavejsi pro desktop bude AMD Bulldozer, ktery nema jiz vychazet z zadne doposud zname architektury, cili pro AMD by mohl znamenat neco jako pro Intel jadro Core.
    Obecne trojjadra ve srovnani s 2 jadry Core duo maji vyssi vykon v praci s kodeky, pochopitelne, blizi se citelne k 4-jadrum v techto operacich, cili proc nebrat trojjadro treba za 3500kc s DPH :)…