WD má externí úložiště s dvěma Velociraptory a rozhraním Thunderbolt

0

Externí disk neznamená pro každého jen oddělené skladiště filmů, které podle potřeby přenesete k televizi nebo ke kamarádovi domů. Společnost Western Digital připravila pro náročné uživatele externí úložiště, které se jen tak nevidí.

WD My Book VelociRaptor Duo svou hlavní devizu odhalil již v názvu – dvojice vysokootáčkových disků s kapacitou 1 TB (pro každý disk, celkově tedy získáte 2 TB místa) v RAID 0 jistě bude patřit k tomu nejrychlejšímu, co trh nabízí. Samo WD slibuje přenosové rychlosti až 400 MB/s. Díky vysokým otáčkám disků (10 000 ot./min) by ani práce s malými soubory nemusela být otravná.

Úložiště se s počítačem propojuje pomocí rozhraní Thunderbolt. Ještě loni bychom to mohli označit tak trochu za bláznovství, jelikož Thunderbolt byl k dispozici na velmi omezeném počtu počítačů. Letos se ale s příchodem nových základních desek situace pomalu obrací.

My Book VelociRaptor Duo má hned dvojici portů Thunderbolt – to pro případ, že byste chtěli na jediný port v počítači připojit více zařízení (jak jistě víte, toto rozhraní podporuje sériové zapojení).

 

Novinka je aktuálně již dostupná u některých distributorů, předpokládaná cena je 950 Euro, tedy zhruba 24 000 Kč. To není zrovna málo, pokud si ale uvědomíte, co vše zařízení nabízí, jistě se najde někdo, kdo tuto sumu rád zaplatí.

Zdroj: TZ

Ohodnoťte tento článek!