WD MyBook: přes USB 3.0 až 5× rychleji

0

Western Digital rozšířil svou zavedenou sérii externích pevných disků o model MyBook 3.0. Jak už název napovídá, hlavní novinkou je podpora USB 3.0, tedy rozhraní, jež nabízí především násobně vyšší přenosové rychlosti než dosud používaný standard USB 2.0. Samozřejmě pokud externí disk USB 3.0 připojíte k USB 2.0, bude fungovat, ale rychlost bude omezena právě rychlostí USB 2.0.

Western Digital vyzkoušel svůj MyBook 3.0 v několika testech pod rozhraním USB 3.0 i 2.0 a naměřil takovéto rozdíly:

 • přenos 2000 fotografií
  • WD MyBook via USB 2.0: 6:16 min:s
  • WD MyBook via USB 3.0: 1:51 min:s (3,4× rychlejší)
 • přenost 500 fotografií
  • WD MyBook via USB 2.0: 1:12 min:s
  • WD MyBook via USB 3.0: 0:23 min:s (3,1× rychlejší)
 • přenos dvouhodinového HD filmu
  • WD MyBook via USB 2.0: 13:18 min:s
  • WD MyBook via USB 3.0: 2:45 min:s (4,8× rychlejší)

My Book 3.0 by měl už nyní dostupný, zatím tedy jen v kapacitě 1 TB. 2TB verze se připravuje a mělo by být možné koupit také edici s kartou osazenou USB 3.0 řadičem do slotu PCI Express. Další detaily a trochu toho pozlátka najdete v originální tiskovce WD, kterou přikládám.

Společnost WD představuje dosud nejrychlejší externí pevný disk řady MY BOOK

Pevné disky My Book 3.0 jsou prvními certifikovanými ukládacími zařízeními pro rozhraní Super Speed USB 3.0 dostupnými na trhu

LAKE FOREST, Kalifornie/Praha – 5. ledna 2010 – Společnost WD® (NYSE:WDC), přední světový dodavatel externích řešení ukládání dat, dnes představila svůj dosud nejrychlejší externí pevný disk řady My Book®. Nové externí pevné disky patří mezi první certifikovaná zařízení s rozhraním SuperSpeed USB 3.0. S rozhraním, které je až 10krát rychlejší než rozhraní předchozí generace USB 2.0, vysoce výkonný pevný disk My Book 3.0 výrazně zkracuje čas potřebný pro otevření a uložení velkých souborů.

Pevný disk My Book 3.0 s kapacitou 1 TB je nabízen buď samostatně nebo v sadě s adaptérovou kartou USB 3.0 PCIe (gen2) a je dostupný nyní u vybraných prodejců. Zahájení dodávek modelu 2 TB se očekává tento měsíc.

 Rozhraní SuperSpeed USB 3.0 na pevných discích My Book 3.0 přináší přenosovou rychlost[1] až 5 gigabitů za sekundu a umožňuje uživatelům otevírat a ukládat soubory až 4,7krát rychleji než s rozhraním USB 2.0. Nový pevný disk My Book 3.0 vyhovuje standardu USB-IF SuperSpeed USB 3.0 a nabízí kompatibilitu s jinými produkty s rozhraním USB 3.0 a USB 2.0. Rozhraní SuperSpeed USB 3.0 je zpětně kompatibilní s rozhraním USB 2.0 a USB 1.1.

 Společnost pro výzkum trhu In-Stat očekává, že celosvětový trh s rozhraním SuperSpeed USB 3.0 v roce 2013 překročí 1 miliardu jednotek, což v roce 2013 bude představovat přes 25 procent trhu (odhad ze září 2009).

 „Spotřebitelé již nemusejí čekat na technologii, aby držela krok s jejich nápady. S novými pevnými disky SuperSpeed My Book 3.0 mají zákazníci rychlost, kterou potřebují pro aplikace úpravy videa, animace a grafické navrhování, které jsou náročné na zdroje,“ uvedl Dale Pistilli, viceprezident pro marketing skupiny značkových produktů WD.

Cena a dostupnost

 Nové pevné disky My Book 3.0 mají kapacitu 1 TB a je na ně poskytována dvouletá omezená záruka. Pevné disky My Book 3.0 jsou dostupné nyní u vybraných prodejců. Doporučená maloobchodní cena pevného disku My Book 3.0 s kapacitou 1 TB činí 179,99 USD. Doporučená maloobchodní cena pevného disku My Book 3.0 v sadě obsahující adaptérovou kartu USB 3.0 PCIe (gen2) činí 199,99 USD. Zahájení dodávek pevného disku My Book 3.0 2 TB se očekává koncem týdne..

My Book 3.0

 Nové pevné disky WD My Book 3.0 se vyznačují následujícími vlastnostmi:

 – rozhraní SuperSpeed USB 3.0 s přenosovou rychlostí až 10krát rychlejší než USB 2.0 pro zrychlení datových přenosů s nejrychlejším rozhraním dostupným na trhu,

 – rychlejší realizace nápadů – aplikace úpravy videa, animace a grafické navrhování, které jsou náročné na zdroje a ukládání velkých mediálních souborů je tak rychlé, že již nemusíte čekat na technologii, aby držela krok s vašimi nápady,

 – štíhlý a hladký vzhled s luxusní povrchovou úpravou, který se bude skvěle vyjímat na vaší polici, 

 – kompatibilita[2] s porty USB 2.0 – rozhraní USB 3.0 je zpětně kompatibilní s rozhraním USB 2.0 bez nutnosti žádného dalšího hardwaru,

– WD kvalita po všech stránkách – navrženy se stejnou péčí věnovanou kvalitě, díky níž jsou externí pevné disky My Book nejprodávanějšími na světě, 

 – malá maloobchodní ekologická krabice vyrobená z recyklovaných materiálů pro minimalizaci odpadu,

 – snadné zapojení typu plug-and-play s počítači s operačním systémem Windows® a

 – omezená dvouletá záruka.

 

Společnost WD

 Společnost WD, jedna z tradičně vedoucích firem a průkopníků v oboru, poskytuje výrobky a služby uživatelům a organizacím, které se zabývají shromažďováním, správou a využitím digitalizovaných dat. Společnost konstruuje a vyrábí spolehlivé, vysoce výkonné pevné disky a polovodičové disky, které uživatelům umožňují mít svá data po ruce a zabezpečená před ztrátou. Její vyspělé technologie jsou začleněny do aplikací pro klientskou a podnikovou výpočetní techniku, vestavné systémy a spotřební elektroniku a využívají se také v jejích vlastních spotřebních produktech pro ukládání dat a práci s médii.

 Společnost WD byla založena v roce 1970. Výrobky firmy jsou dodávány předním výrobcům OEM, výrobcům výpočetní techniky, vybraným prodejcům a maloobchodníkům pod značkou Western Digital® a WD®. Na webové stránce společnosti (www.westerndigital.com) naleznete v sekci pro investory řadu finančních a investičních informací.

 Toto tiskové oznámení obsahuje vyjádření o předpokládaných skutečnostech, včetně informací týkajících se trhu pro rozhraní SuperSpeed USB 3.0. Tato vyjádření o předpokládaných skutečnostech vycházejí ze současných očekávání společnosti skutečné výsledky se mohou podstatně lišit v důsledku působení několika faktorů, včetně obtíží při vývoji nového produktu, obecných obchodních podmínek a dalších rizik a nejistot uvedených v poslední zprávě WD pro SEC, včetně jejího formuláře Form 10-Q pro první fiskální čtvrtletí roku 2010. Společnost WD se nezavazuje k aktualizaci těchto vyjádření o předpokládaných skutečnostech, aby odrážely nové informace nebo události, ani z jakéhokoli jiného důvodu.

###

Western Digital, WD, My Book a logo WD jsou registrovanými obchodními známkami; My Book 3.0 a WD GreenPower Technology jsou obchodními známkami společnosti Western Digital Technologies, Inc. v USA a dalších zemích. V tomto dokumentu mohou být zmíněny i další známky patřící jiným společnostem. Veškeré ostatní značky a názvy produktů zde zmíněné jsou majetkem jejich příslušných vlastníků. Pro popis ukládací kapacity se jeden gigabajt (GB) = 1 miliarda bajtů. Jeden terabajt (TB) = jeden bilión bajtů. Celková dostupná kapacita závisí na provozním prostředí.[1] Výkon se může lišit podle konfigurace systému uživatele.

[2] Při připojení k rozhraní USB 2.0 jsou data přenášena rychlostí rozhraní USB 2.0.

 

WD MyBook: přes USB 3.0 až 5× rychleji

Ohodnoťte tento článek!