WD: Nenechte se napálit aprílem a zmáčkněte tlačítko pro zálohování

0

Dej člověku pevný disk a bude mít kam ukládat data po mnoho dní, nauč jej používat automatický zálohovací software a pomůžeš mu uchovávat data napořád!

Společnost WD vyhlásila duben „měsícem zálohování“ a přináší jasnou výzvu: „Nenechte se napálit aprílem a zmáčkněte tlačítko pro zálohování!” Jsou to přece vaše data, vaše vzpomínky, váš život. Tip na úspěšné zálohování v pěti krocích bez slz nad ztrátou dat následuje.

Duben 2013 – Věnujete čas tomu, že svá data uložíte na disk počítače či notebooku. Všechno, na čem vám záleží, od finančních záležitostí přes dokumenty, které pro vás mají až sentimentální význam. Ale jste jen malý krok od počítačového viru, rozlitého hrnku kávy či ukradené tašky s notebookem a tedy jen krok od kompletní ztráty všech dat. Společnost WD, světově nejvýznamnější výrobce zařízení pro ukládání dat, nabádá uživatele vytvořit a praktikovat vlastní program zálohování, který společnost WD shrnula do pěti kroků.  Výsledkem je ochrana osobních digitálních dat na roky dopředu.

„Naléháme na zákazníky, aby zálohovali bez ohledu na zvolenou platformu všechna svá osobní digitální data, která mají pouze uložena. Je v tom více, než pouhé zakoupení dalšího disku. Chceme napomáhat zákazníkům k tomu, aby měli jistotu, že jejich digitální život je pod ochranou pomocí automatického zálohovacího software jako je například WD SmartWare a při využití produktů WD pro osobní cloud řady My Book Live. Chceme vyslat tuto výzvu k zálohování jako silnou připomínku toho, jak vysokou hodnotu mají osobní digitální data, hodnotu, kterou nelze penězi nahradit, a jak jsou tato data neobnovitelná a jak moc o ně nechceme přijít,” říká Daniel Mauerhofer, Head of Public Relations WD pro země EMEA.

Na rozdíl od cédéček, disků DVD a dokonce úložišť na bázi internetového cloudu, externí disk s automatickým zálohováním představuje nejvhodnější řešení zálohování  co se týče ceny, jednoduchosti, spolehlivosti, rychlosti či bezpečnosti.

Metody zálohováníMetody zálohování  

Jaký je váš plán zálohování?

Společnost WD sestavila tipy na zálohování v pěti krocích, které poradí, jak sestavit osobní plán zálohování.

1.     Nečekejte, až bude pozdě – sáhněte po externím disku

Mít data zálohována znamená mít ne méně než dvě kopie dat, která považujete za důležitá. Externí pevné disky jsou skvělým způsobem zálohování. Nabízejí vysokou užitnou hodnotu, jsou rychlé a mají vyšší kapacitu než disky CD či DVD nebo USB flešky.

2.   Používejte zálohovací software:  Zálohujte automaticky. Nestavte disk a buďte v pohodě!

Nejlepší je se nespoléhat na ruční zálohování. Můžete zapomenout, nebo prostě nemít možnost zálohu provést. Je také snadné udělat chybu či zapomenout na něco důležitého. Používejte zálohovací software jako je WD SmartWare, který zautomatizuje váš proces zálohování. Program se snadno ovládá a vytváří kopii vašich dat spolehlivě a automaticky, udržuje jednotlivé kroky v paměti a upozorní vás na případné problémy.

3.   Uchovávejte kopie dat na jiném místě: záloha zálohy zálohy…

Vždy se ujistěte, že mate alespoň dvě kopie svých důležitých složek a souborů. Několik záloh na různých zařízeních a na různých místech redukují nebezpečí úplné ztráty dat. Mějte na paměti, že pouhé přesunutí důležitých složek a souborů (tedy zachování jen jedné kopie dat) z vašeho počítače na jiný disk není zálohování, ale pouhé uložení dat. Vaše dokumenty jsou stále ohroženy.

4.   Vytvořte si svůj vlastní osobní cloud !

Mějte data bezpečně uložena doma a presto stále přístupná. Vaše osobní cloudové řešení s produktovou řadou externích síťových disků My Book Live poskytuje nejen ochranu dat z vašeho počítače, laptopu, chytrého telefonu či tabletu, ale umožnuje k nim i přístup z těchto zařízení.

5.     Kontrolujte svůj plán zálohování!

Váš zálohovací software uchová v paměti zprávu o jakémkoli problému vzniklém při automatickém zálohování.  Zkontrolujte, zda jste nepřišli o něco důležitého… může to být zrovna důležitá fotografie či video, které nebudete nikdy moci znovu pořídit.

Naše hudební soubory, fotografie či videa představují digitalizované zobrazení nejcennějších vzpomínek a proto je tak důležité, aby si každý uvědomil a věděl, jak tyto dokumenty uchovávat bezpečně. Od té doby, kdy společnost WD uvedla na trh produktové řady externích disků WD Passport a WD My Book Live, se tato společnost snaží ulehčovat proces zálohování až to té míry, že to bude opravdu jen hračka.

Ohodnoťte tento článek!