WD se dohodl o koupi se SanDiskem. Ten rozjíždí novou továrnu s Toshibou

0

SanDisk a Toshiba začaly společně vybavovat zařízením novou výrobní linku New Fab 2, která bude primárně určena pro nové bezprašné prostory tzv. clean roomy, nezbytné k výrobě mikročipů. Navíc nyní dostávají jisté zřetelné obrysy také vyjednávání SanDisku se společností Wester Digital, jež má zájem firmu pohltit.

SanDisk dohoda s Toshibou a obchod s Western Digital
  

Nové výrobní linky New Fab 2 v resortu Yokkaichi Operations by měly primárně sloužit k výrobě k výrobě 3D flash pamětí, k čemuž jsou právě nezbytné ony bezprašné prostory. Toshiba navíc se SanDiskem definitivně podepsala dohodu o spolupráci na vývoji a výrobě 3D flash pamětí. Instalace potřebných zařízení začala v říjnu tohoto roku a produkci čipů by na nových linkách měla začít v průběhu prvního čtvrtletí kalendářního roku 2016.

Seichi Mori, starší viceprezident Toshiba Corporation, vidí v tomto partnerství příležitost k rozvoji technologií jako 3D a BiCS flash pamětí s možností následné výroby v zařízeních New Fab 2. Optimisticky se vyjádřil také Sanjay Mehrotra, výkonného ředitele SanDisku, který v dohodu považuje za první krok silnému partnerství, které usnadní oběma využívání nových technologií a vylepšení 3D NAND pamětí.

Již dříve proběhla zpráva o tom, že by o SanDisk mohl mít zájem nějaký z velkých hráčů na trhu. Nyní je již oficiální, že Western Digital nabídnul $86,50 za akcii, což ve výsledku činí $19 miliard dolarů a představitelé SanDisku nabídku přijali. Spojení obou firem musí ještě posvětit antimonopolní úřad.

Již v březnu se spekulovalo o možném prodeji společnosti a padla jména Seagate a právě Western Digital. Představitelé SanDisku také přiznali, že byli v kontaktu s Micronem, ale mohlo se také jednat o určitou zákulisní hru jak zvýšit tlak na Western Digital.

Výsledný obchod však bude vzhledem k výše popsané dohodě SanDisku s Toshibou muset odsouhlasit také tato společnost, ale možná se tak již stalo. V každém případě je fúze SanDisku s Western Digital velmi lukrativní pro obě strany. Western Digital se dostane k technologiím na výrobu flash pamětí, zatímco SanDisk získá prostředky a prodejní struktury jednoho z největších hráčů na trhu pevných disků.

Zdroj: TechPowerUp, SanDisk

Ohodnoťte tento článek!