WD uvádí nový ultrakompaktní síťové úložiště serverového typu

0

Společnost WD, součást Western Digital (NASDAQ: WDC) s vedoucím postavením na trhu řešení pro ukládání dat, dnes rozšířila své portfolio produktů pro malé a střední firmy (SMB) o kompaktní síťová úložiště serverového typu WD Sentinel™ DS5100 a WD Sentinel DS6100 (S-series). Úložiště WD Sentinel řady S přinášejí vysoce výkonné procesory Intel® Xeon® a mají předinstalovaný systém Windows Server 2012 R2 Essentials. Všechna síťová úložiště WD Sentinel obsahují pevné disky WD podnikové třídy. WD Sentinel řady S s pozicí pro čtyři disky nabízí až 16 TB ukládacího prostoru. Navíc, na rozdíl od tradičních NAS systémů umožňuje WD Sentinel řady S malým firmám provozovat na platformě síťového úložiště další aplikace.

„WD využívá komponenty podnikové třídy pro svou novou řadu síťových zařízení pro malé firmy,” říká Bill Evans, generální manažer WD pro skupinu průmyslových úložišť, a dodává: „Síťová zařízení řady WD Sentinel S jsou postavena na procesorech Intel Xeon, využívají  3,5palcové pevné disky WD Se® , které jsou určené pro datová centra, a 2,5palcové bootovací disky pro zajištění spolehlivosti. Žádný jiný dodavatel nenabízí srovnatelné síťové úložiště serverového typu takového malého rozměru. Tichý chod ventilátoru a malý prostor, které zařízení zabírá, umožňuje jeho umístění kdekoli.”

Komponenty jsou ověřeny společnostmi Intel, Microsoft a WD

Vytvořen společností WD, poháněn procesory Intel Xeon a provozován se systémem Windows Server 2012 R2 Essentials. WD Sentinel řady S je tedy postaven na ověřených technologiích firem s vedoucím postavením na trhu. Na rozdíl od konkurenčních produktů s proprietárními operačními systémy je WD Sentinel řady S plně konfigurován jako nativní server Windows, což umožňuje chod tisíce dalších aplikací Windows.

Systém Windows Server 2012 R2 Essentials poskytuje zákazníkům výhody předinstalované a cenově dostupné průlomové technologie v ukládání dat. Hardware WD Sentinel řady S pak pomáhá malým firmám tyto technologie využívat,” říká Jamie Hamilton, ředitel marketingu Microsoft Corp. divize OEM a dodává: “Rádi spolupracujeme s WD na řešení prvních serverů pro male firmy. Technická vyspělost hardwarových produktů WD, předchozí úspěch se síťovými úložišti na bázi Windows Storage Server a vedoucí postavení v nabídce verze R2 systému Windows Server 2012 Essentials staví WD v tomto odvětví do dobré pozice.“

Spolehlivé komponenty podnikové třídy

WD Sentinel řady S mají 3,5palcové pevné disky určené pro datová centra, která vylepšují bezpečnost dat. Firmy mohou participovat na spolehlivosti disků podnikové třídy, využívat bootovací disky (volitelně u WD Sentinel DS5100), duální gigabitové Ethernetové porty a dva externí vstupy pro napájení. Toto zdvojené technické řešení společně s fazetovým zámkem pro fyzické zajištění doplňuje spolehlivost tohoto síťového úložiště serverového typu, které tak lze umístit prakticky kdekoli.

Cenově dostupný server se může stát prvním serverem u jakékoli malé firmy

WD Sentinel řady S je kompletní, plně konfigurované řešení s automatickým zálohováním a softwarem pro obnovení dat až pro 25 uživatelů a 50 počítačů a to vše za velmi přijatelnou cenu. Tím, že kombinuje nároky na server a současně na síťové úložiště, zařízení řady S jsou skvělým řešením pro kteroukoli malou formu, která zvažuje investice do svého prvního serveru.

„Konečně prodejce síťových úložišť poskytuje nízkonákladové řešení na klíč, bez nutnosti něco sestavovat, které vychází vstříc požadavkům našich zákazníků,” říká Kevin Royalty, Microsoft MVP a Managing Partner společnosti Total Care Computer Consulting v Centerville, Ohio a dodává: „Zákazníci z malých firem chtějí úplné řešení v jednom balení s vyváženým diskem, procesorem, pamětí a operačním systémem, kdy je vše otestováno jako jediná jednotka. Zařízení DS5100 a DS6100 jsou ideální jako první vstup do světa serverů díky vysoce výkonnému procesoru Intel Xeon, systému Windows Server, vysoce kapacitnímu disku podnikové třídy a malému rozměru.”

Dostupnost

Zařízení WD Sentinel řady S jsou dostupné prostřednictví resellerů, distributor a prodejců WD. WD Sentinel DS5100 je dodáván v kapacitách 4 nebo 8 TB, WD Sentinel DS6100 pak v kapacitách 8, 12 a 16 TB.

Cena

Celkem je v nabídce pět modelů řady WD Sentinel S. Doporučená koncová cena bez DPH:

WD Sentinel™ DS5100 4TB (WDBYVE0040KBK-EESN) EUR 1 899,00

WD Sentinel™ DS5100 8TB (WDBYVE0080KBK-EESN) EUR 2 399,00

WD Sentinel™ DS6100 8TB (WDBWVL0080KBK-EESN) EUR 2 549,00

WD Sentinel™ DS6100 12TB (WDBWVL0120KBK-EESN) EUR 2 949,00

WD Sentinel™ DS6100 16TB (WDBWVL0160KBK-EESN) EUR 3 399,00

Zdroj: WD

Ohodnoťte tento článek!