Web ohrožuje kritická chyba, na vině je Microsoft

0

Technologie ASP.NET je používána až u čtvrtiny všech webových stránek a webových aplikací, které jsou ohroženy kritickou chybou, na kterou nyní upozornil sám Microsoft. Chyba se týká všech verzí ASP.NET pro systémy Windows XP až nejnovější Windows 7 (respektive Windows Server 2008 R2).

Odesíláním různých řetězců na server s ASP.NET a sledováním chybových zpráv lze zjistit použitou šifru a pomocí té získat přístup k celé řadě kritických dat: od uživatelských jmen a hesel, po konfigurační soubory až po kompletní získání kontroly nad webem.

Dle Microsoftu je počet útoků prozatím malý, datum vydání opravy prozatím není známo, nabízeny jsou zatím dočasná řešení, která musí weboví vývojáři sami implementovat do svých projektů.

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Vyborna PR masaz. Uplne vidim tu ponurou tmavou scenu. Hororova pasaz s maminkou, ktera klepe kousajice si nechty prsty o stul nemohouce se odtrhnout od pocitace nebot ceka na stazeni stranky. Na pozadi placici vyhladovele nemluvne. Pak strih, svetlem prosvicena scena, maminka, stranka zobrazena ihned po kliku a spokojene nakrmene nemluvne.

    Pod nadpisem, ze IE9 je idealni pro mamy jsem cekal cokoliv, ale to, ze je idealni proto, ze je „rychly“ a ma zmenene rozhrani …