Webkamery celého světa v mobilu

0

Mezi má oblíbená místa patří Socha Svobody, Eiffelova věž, Nuselský most, pohled na Bratislavu a také Ground Zero v New Yorku. Locations zobrazí seznam těchto oblíbených míst s popisky a náhledy. Po klepnutí na náhled dojde k zobrazení celého obrázku.


Náhledy oblíbených míst spolu s popisky jednotlivých umístění


Plná velikost snímku z webkamery

Klepnete-li na šipku v modrém kolečku (odkaz), dostanete se k podrobnému popisu obrázku; tedy budete moci zjistit detaily jako je jméno webkamery/umístění, URL obrázku, budete moci nastavit (zakázat) automatické obnovení snímku při startu aplikace, popřípadě vložit jméno a heslo, je-li stream z kamery chráněn heslem, tedy neveřejný.

Tip: aplikaci Location je možné využít i pro sledování vlastního majetku, bytu, akvária, pozemku atd. Stačí jen do oblíbených míst zadat vlastní URL a jméno a heslo.


Detaily o webové kameře a možnost nastavení pushování do mobilu, přehrávače

Klepnete-li v hlavním okně Locations na tlačítko Search, bude možné vyhledávat jednotlivé zdroje pomocí klíčových slov. Jako příklad jsem zadal slovo “Czech”, výsledků je opravdu celá řada.


Webové kamery, které v popisu obsahují klíčové slovo “Czech”

Pokud je v seznamu vyhledaných kamer místo, které již monitorujete, je označeno modrou hvězdičkou. V mém případě jde o Nuselský most. Pokud se budete chtít podívat na náhodně vybraná místa po světě, klepněte na tlačítko Random v hlavním okně aplikace Locations.


Náhodně vybraná umístění z databáze Locations

Tip: před vjezdem do Prahy je dobré vědět, jak vypadá dopravní situace na Nuselském mostě, co myslíte:


Aktuální dopravní informace se nemusejí týkat jen hlavního města, v databázi naleznete více dopravních uzlů v České republice

Jednotlivé obrázky je samozřejmě možné uložit, nebo poslat e-mailem. Aplikace Locations by neměla chybět na žádném z bezva zařízení Apple iPhone nebo Apple iPod Touch. Zážitek z aktuálních snímků Moskvy, Niagarských vodopádů nebo Mexica ad. je i v malém rozlišení prostě fajn.

Používáte podobnou aplikaci na klasickém PC, nebo mobilu se Symbianem či Windows Mobile? Dejte mi v diskuzi vědět.

 Odkazy k tématu: iPhone

Webkamery celého světa v mobilu

Ohodnoťte tento článek!