Před několika dny Microsoft oznámil, že přejmenuje úložiště SkyDrive na OneDrive. Nový název společnost zvolila po několika měsících od soudu, kdy ochranná známka Sky připadala firmě BSkyB. Ve stejný den vylezl na povrch drb, že nové jméno dostane také webová kancelář Office. Ta před zhruba dvěma týdny navíc prošla redesignem, takže více připomíná další webové aplikace od Microsoftu.

Tip: Přejmenuje Microsoft také Office Web Apps? Office Online zní dobře

Tentokrát designéři přepracovali tvář webového rozhraní nástroje OneNote. Když půjdete na adresu www.onenote.com, rozevře se po přihlášení seznam poznámkových bloků, uložených ve OneDrive. Rozhraní se již stylem shoduje s dalšími webovými aplikacemi Office. Podle LiveSide.net bude tato stránka v budoucnu zobrazena, když klepnete na příslušnou ikonu v interaktivním záhlaví, kde se přepínáte mezi aplikacemi.

 

To je rozdíl oproti Wordu, Excelu nebo PowerPointu, kde se raději otevře prázdný dokument. Navigaci mezi dokumenty pak Microsoft nechává do prostředí OneDrive. S OneNote to dosud bylo stejné. Samotný OneNote zpřehledňuje navigaci mezi oddíly v poznámkových blocích. Všechny předělané webové aplikace budou k dispozici na webu office.com, aby byly více na očích uživatelů. K přejmenování kancelářského balíku na Office Online by mělo dojít do několika týdnů.

OneNote v novém kabátkuOneNote v novém kabátku
OneNote v novém kabátku

Zdroj: Office Blogs via LiveSide.net

Ohodnoťte tento článek!