Webový Skype pro Outlook.com je konečně tady. Tak trochu

0

Věděli jsme o tom více než rok. Microsoft začal hledat vývojáře, kteří by přenesli Skype i do webového prostředí a tam nahradí stávají řešení Windows Live Messenger. Dnes ten den přišel, Microsoft na svém blogu oznámil spuštění „Preview“, služba je však zatím dostupná jen v Británii. V následujících týdnech zamíří do USA a Německa, v létě pak do zbytku světa.

Jak jsme tušili už dopředu, webový Skype potřebuje speciální doplněk pro prohlížeč. Tvůrci připravili verzi pro Internet Explorer, Firefox a Chrome. V něm, když se člověk přihlásí, bude vyžádán, aby se sloučily kontakty ze současného Messengeru a Skypu. Pak už lze přátelům, kteří mají Skype, rovnou zavolat. U jejich ikonek je zelenou barvou signalizován stav, že jsou online.

 

Bez zkušeností zatím nemůže přinést podrobnější informace. Ale zatím to vypadá jako Skype pro Facebook, který je už skoro dva roky starý. Také jde o speciální doplněk, pomocí něhož můžete volat (i s videem) svým přátelům na Facebooku za pomocí technologií Skypu. A určitě se hodí připomenou, že Google už podobným způsobem nabídl videochat v Gmailu v listopadu 2008, tedy s náskokem 4,5 roku.

Ohodnoťte tento článek!