Western Digital dočasně zastavil výrobu disků v Thajsku kvůli povodním

0

Společnost Western Digital dnes oznámila, že dočasně (pravděpodobně pro toto čtvrtletí) zastavuje výrobu pevných disků v továrnách poblíž Bangkoku kvůli povodním, které postihly Thajsko.

Ve druhém čtvrtletí letošního roku dodal Western Digital na trh 54 milionů pevných disků vyrobených v továrnách v Thajsku a Malajsii, přičemž právě Thajsko se na dodávkách podílí šedesáti procenty.

Povodně komplikují dopravu, továrna má potíže se zásobováním a 37 tisíc zaměstnanců zase problémy s dojížděním. Výrobce odebírá většinu komponent od místních dodavatelů a teď s nimi pracuje na zajištění maximální dostupnosti potřebných součástek.

Všechny továrny jsou schopné provozu, výroba je zastavená pouze přechodně kvůli ochraně zaměstnanců a vybavení před vniknutím vody.

Situace kolem povodní se rychle vyvíjí, takže výrobce nedokáže předem přesně odhadnout, jaký dopad na výrobu bude současná situace mít. Zároveň upozorňuje na to, že jde o výhled do budoucnosti a situace se může kdykoliv změnit v závislosti na vývoji trhu s pevnými disky, chování konkurence, cenovém vývoji na trhu a zlepšení dostupnosti potřebných zdrojů. Zprávy o dalším vývoji má poskytnout investorům na konferenci 19. října.

Zdroj: Western Digital

Western Digital dočasně zastavil výrobu disků v Thajsku kvůli povodním

Ohodnoťte tento článek!