Western Digital kupuje Hitachi GST

0

Není tomu tak dávno, co jsme psali o nových pevných discích od firmy Hitachi. S jejími modely Deskstar, Travelstar a Ultrastar se ale můžeme pomalu rozloučit: Hitachi se dnes dohodlo na prodeji celého svého harddiskového byznysu Western Digitalu. Hitachi Global Storage Technologies vzniklo v roce 2003, kdy Hitachi odkoupilo divizi pevných disků od IBM. Hitachi se však s pevnými disky trápilo, divize dlouhodobě nevydělávala. Snad proto je dnešní zpráva překvapením, ale ne zas tak velkým?

 

Western Digital za Hitachi GST zaplatí 3,5 miliardami dolarů plus přibližně 10 % svých akcií v hodnotě odhadované na $750 milionů. Miliardu dolarů společnost má, dalšími 2,5 miliardami se musí zadlužit. Prezident a generální ředitel WD John Coyne věří, že sloučení posílí schopnosti výzkumu a vývoje, celkovou konkurenceschopnost firmy a samozřejmě přidanou hodnotu pro akcionáře. V podobném duchu se vyjádřil i prezident Hitachi Ltd. Hiroaki Nakanishi.

Nový dominantní výrobce pevných disků si ponechá název Western Digital a sídlo v Irvine v Kalifornii. Na vedoucích postech se odehraje jediná změna: John Coyne přepustí pozici prezidenta Stevu Milliganovi, který byl doposud prezidentem a generálním ředitelem Hitachi GST. Řediteli WD ale bude podřízen.

Zdroj: Western Digital

Ohodnoťte tento článek!