Western Digital nabízí externí disky s rozhraním Thunderbolt

0

Zařízení s rozhraním Thunderbolt kladoucím si za cíl v budoucnu vymýtit rozšířené USB, si cestu na trh nacházejí pomalu. Jedním z důvodů je malá podpora rozhraní v samotných počítačích. Dosud je ve svých produktech integruje pouze Apple. Patříte-li mezi jeho zákazníky, můžete si nyní pořídit rychlý externí disk od společnosti Western Digital.

My Book Thunderbolt Duo

Disky My Book Thunderbolt Duo jsou dostupné v kapacitách 4 TB a 6 TB. Jejich název je odvozený od počtu interních disků, které se v každém krytu nacházejí, tj. ve skutečnosti 2×2 a 2×3 TB. Tyto disky lze navíc vyjmout, pokud selžou, a nahradit jinými. Zapojit je můžete v režimech polí RAID 0, 1 a JBOD. RAID 0 přitom zvyšuje výkon, RAID 1 data zrcadlí pro větší bezpečnost a JBOD ke každému disku přistupuje individuálně.

My Book Thunderbolt Duo

Na zadní straně najdete pouze duální konektory Thunderbolt, díky nimž je možné dosáhnout vyššího výkonu zřetězením až šesti disků. Rozhraní Thunderbolt totiž umožňuje připojená zařízení řadit za sebe. Přenosová rychlost samotného disku by se měla pohybovat kolem 250 MB/s u 6TB verze a 225 MB/s u 4TB verze. Při současném zřetězení 4 disků lze dosáhnout rychlosti čtení až 690 MB/s a zápisu 530 MB/s. Praktická hranice rychlosti rozhraní se přitom pohybuje kolem 800 MB/s.

My Book Thunderbolt Duo

Disky jsou hned po vybalení připravené k zálohování v aplikaci Time Machine.

Pořizovací cena byla nastavena na $599.99 (11 700 Kč) za 4TB verzi a $699.99 (13 800 Kč) za 6TB model. V balení však nenajdete kabel Thunderbolt, který vás vyjde na dalších 1200 Kč.

Zdroj: Xbit Labs, Engadget, Western Digital

Ohodnoťte tento článek!