Western Digital se také pouští do hybridních pevných disků (HHD)

0

Koncem minulého týdne Western Digital potvrdil, že začal vyvíjet hybridní pevný disk (HHD – hybrid hard drive). Jak určitě už od dob prvního Seagate Momentus XT dobře víte, jedná se o kombinaci klasického HDD s rotujícími plotnami a magnetickým záznamem s NAND flash. Ty zase dobře znáte z SSD.

Western Digital je s hybridními disky oproti hlavní konkurenci dost pozadu. A přichází dokonce v době, kdy hybridní jednotku představila třeba i OCZ Technology. Budeme také zvědavi, jaké know how WD do této oblasti přinese. Seagate zatím sází na kombinaci s relativně malou, ale rychlou pamětí SLC. Podobně uvažuje i Intel se svým 20 GB SLC SSD do slotu mSATA pro caching. Seagate u řady Momentus XT používá technologii Adaptive Memory, která se v podstatě „učí“ ze scénářů používání.

Kalifornská firma se zatím neosmělila určit nějaký termín, kdy by ukázala byť jen první výsledky vývoje v tomto směru, veškeré dosavadní informace se skrývají ve větě šéfa WD – Johna Coyna: „Pokračujeme v investicích pro růst v oblastech jako jsou SSD, hybridní disky a digitální domácnost“.

Zdroj: Xbit-Labs

Ohodnoťte tento článek!