Western Digital uvádí nové externí HDD

0

Externí harddisky si našly cestu k mnoha uživatelům, nabízejíc neporovnatelně větší úložný prostor oproti flash diskům a samozřejmě i lepší cenu za gigabajt kapacity. Western Digital byl na samém počátku zrodu a tak není divu, že si svého dobře vybudovaného jména cení a neustále uvádí další a další produkty do svého bohatého portfolia.

Novinka ze série My Passport Studio 2010 bude na trhu dostupná ve velikostech 320 GB, 500 GB a 640 GB. Výrobce dost vyzdvihuje použití rychlého avšak nepříliš oblíbeného rozhraní FireWire 800, které se může pochlubit vysokými přenosovými rychlostmi. eSATA bohužel nečekejte, běžný USB 2.0 port naštěstí dostupný je.

Co se rozměrů zařízení týče, jistě vás potěší udávaných 83 × 124 × 18,5 mm, čímž se pochopitelně jedná o disk kategorie 2,5″. Váha je 180 g, o bezpečnost se postará hardwarové šifrování dat o síle AES-256. Jako zajímavý bonus vypadá i maličký displej na bázi moderního e-papíru, který je schopen ukazovat různé informace o stavu disku i když je zařízení odpojeno od počítače.

Záruka na produkty je tříletá a na trhu se jich dočkáme co nevidět. Cenově se vlezou do rozmezí $150-$200, bude záležet na kapacitě, kterou si zvolíte.

Zdroj: techPowerUp! News

Ohodnoťte tento článek!