Western Digital věří, že pevné disky s technologií HAMR dosáhnou až 60 TB

0

Nemusíte být zrovna důchodci, abyste si pamatovali pevné disky s kapacitou v řádech desítek či stovek megabajtů. Byla to jiná doba, hry se vešly na jednu, maximálně dvě diskety a programy celkově byly mnohem úspornější.

V dnešní době však skladujeme neuvěřitelně větší množství informací, které potřebujeme nějakým způsobem ukládat. Pevné disky tak v průběhu let musely na tyto změny velmi pružně reagovat. Prakticky v živém přenosu jsme tak měli možnost sledovat obrovský technologický pokrok. A jak to tak vypadá, sledovat jej ještě pár let budeme.

 

V dohledné budoucnosti se pevné disky budou ubírat technologií HAMR (Heat-assisted magnetic recording). Hned zkraje musím napsat, že technologie jako taková není úplně nová, výrobci pevných disků ji již nějakou dobu využívají. Jako první s ní přišel Seagate.

Western Digital však nyní přišel s vlastními vylepšeními, která slibují posunutí limitů o další řád. Díky zahřívání povrchu pevného disku v kombinaci s dalšími technologiemi Western Digital očekává, že v roce 2016 bude schopen dodávat 60TB disky.

Aktuální hustota zápisu se pohybuje okolo 1 Tb na palec čtvereční, výrobce disků počítá se čtyřnásobným navýšením této hodnoty. Nutno podotknout, že vývoj rozhodně neustává a je tak dost dobře možné, že do roku 2016 dojde k dalším vylepšením, které posunou limity zase dál.

Zdroj: TweakTown

Western Digital věří, že pevné disky s technologií HAMR dosáhnou až 60 TB
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas/ů