Jak bojovat s dezinformacemi? WhatsApp to zkouší nepřímým dodáním dalších informací

0

S dezinformacemi WhatsApp bojuje například tím, že omezuje hromadné přeposílání zpráv a dvojitou šipkou a popiskem značkuje zprávy přeposlané více než pětkrát. Teď zkouší, jak ověřit sdělení ve zprávách. WhatsApp neurčitě píše o zprávách přeposlaných vícekrát, takže nevíme přesně, jak je novinka nastavená, každopádně vám umožní dohledat dodatečné informace týkající se obsahu zprávy. Stačí klepnout na lupu.

Princip šifrování na obou koncích prolomen není – WhatsApp vaši zprávu neuvidí, její obsah pouze předá vyhledávači přes váš internetový prohlížeč. Zdá se, že tím vybraným cílovým vyhledávačem je Google. Jedná se o pilotní uvedení, takže jednoduchá funkce pro ověřování zpráv je zatím dostupná jen v několika zemích. Česko ani Slovensko k nim zatím nepatří, provozovatel ale ukazuje způsoby, jak dodat zprávám kontext. Lupa se objevuje na mobilech i ve webové variantě.

Nedávno WhatsApp rozšířilo skupinový videochat na až osm lidí najednou, můžete si s ostatními vyměňovat vizitky pomocí kódů QR nebo si užijete tmavého režimu zobrazení.

WhatsApp oproti Messengeru zavedlo i jiná opatření proti šíření škodlivého obsahu. Zdroj: Facebook / blog WhatsApp

Zdroje: blog WhatsApp

Jak bojovat s dezinformacemi? WhatsApp to zkouší nepřímým dodáním dalších informací
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas