WhatsApp končí podporu Windows Phonu 8.0, Nokia S40 bude ještě rok žít

Některé platformy žily déle, než bylo slibováno, také se ale vyrýsovaly plány na ukončení podpory jiných platforem. Kdo (a kdy) nebude moct používat WhatsApp?

6
WhatsApp
WhatsApp
-
Zdroj: logo: Facebook / koláž: Petr Urban / Cnews

Před zhruba rokem jsem psal, že WhatsApp ukončuje podporu pro Windows Phone 7. Doba pokročila a už se vyrýsoval plán na ukončení podpory Windows Phonu 8, ale nejen jeho. Než se dostaneme dál, musím ale uvést, že se situace zkomplikovala, neboť WhatsApp poněkolikáté prodloužilo podporu některých platforem, jež měly skončit v polovině roku.

Před zhruba rokem platilo, že s koncem června 2017 bude ukončena podpora platforem:

  • BlackBerry,
  • Nokia Series 40,
  • Symbian.

Aktuální plány

Původně to mělo být ještě dřív. Reálně byla podpora Symbianu ukončena letos. Ale pozor, až do 31. prosince 2017 jsou podporována zařízení s operačními systémy Blackberry, tj. o půl roku déle oproti předchozímu plánu. K tomuto datu pak bude rovněž ukončena podpora Windows Phonu 8.0, což je novinka. Do uvedeného data zbývá jen pár dní.

Klienty nadále nebudou vyvíjeny, starší verze ale ještě mohou ve stávající podobě nějakou dobu fungovat. Dalším milníkem bude 31. prosinec 2018, kdy by teprve měla skončit již vícekrát prodloužená podpora prostředí Nokia S40. Dopadne to?

Ještě více v budoucnosti visí plán na ukončení podpory zařízení s Androidem 2.3.7 či staršími verzemi. WhatsApp by v případě těchto telefonů měl podporu zaříznout 1. února 2020. Vzhledem k dosavadnímu průběhu bych na to ale nespoléhal, toto datum berte jako silně orientační.

Ohodnoťte tento článek!

6 KOMENTÁŘE