Do Microsoft Storu se chystá nativní klient pro WhatsApp. Teď probíhá testování

Dobré zprávy pro Windows 10 a jeho uživatelskou základnu.

12
WhatsApp
WhatsApp

Je to už více než rok, kdy Facebook uvolnil samostatného klienta WhatsApp pro Windows a také macOS. Měli jsme k němu své výhrady, které přetrvávají. Služba vyrostla na mobilech a neposkytuje vzorový uživatelský zážitek na osobních počítačích, jež jsou pro komunikátor – s ohledem na publikum – na druhé koleji. Dosavadní verze ignoruje Windows 7 a jde jen o převlečený web.

Buď jak buď, přítomnost samostatného klienta je vždycky příjemnější než absence. Totéž platí pro přítomnost v Microsoft Storu, kam se WhatsApp rovněž podívá. Dosavadní informace však naznačují, že budeme mít hned druhý důvod k radosti. V Microsoft Storu by se měla objevit nativní aplikace. Ta by nám ve výsledku mohla aspoň teoreticky nabídnout více funkcí oproti webové verzi.

Vyzkoušejte už dnes: Po sdílení polohy v reálném čase WhatsApp nabízí očekávané mazání odeslaných zpráv

Jak si všimli na italském webu Aggiornamenti Lumia, klient je již ve Storu přítomný, zatím si ho však nestáhne každý. Přístup k němu je aktuálně omezený, stále probíhá betatestování. Mít podobnou aplikaci v katalogu je pro Microsoft důležité s ohledem na prosazování vlastní vize budoucnosti Windows – komunikátor díky tomu poběží také ve Windows 10 S. Aplikaci WhatsApp Desktop můžete sledovat v Microsoft Storu.

Facebook aktuálně testuje nativního klienta WhatsApp v Microsoft Storu
Facebook aktuálně testuje nativního klienta WhatsApp v Microsoft Storu
Do Microsoft Storu se chystá nativní klient pro WhatsApp. Teď probíhá testování
Ohodnoťte tento článek!

12 KOMENTÁŘE

  1. To jsou fofry 😂 Oni už teď ví že s tím jejich “novým skajpem” je pošlou lidi do haj**u, tak do snědeného krámu pro jistotu rychle strčil “nativního” klienta k použitelné službě. Tomu já říkám plán 😂

  2. Kéž by byla jedna aplikace rychlá (jednoduchá) jak bývalo ICQ, která by propojovala všechny tyhle blbosti (protokoly) jak na Windows tak Android. Měla by striktní omezení na text, obrázky a video. Tím by se velikost vlezla do řekněme 28.57 MB. Ne že by to technicky nešlo 🙁