Slíbené videovolání ve více lidech ve WhatsAppu dorazilo do iOS a Androidu

Ale pokud má vaše rodina více než čtyři členy a členky, máte stejně smůlu.

1
WhatsApp
WhatsApp
-
Zdroj: logo: Facebook / koláž: Petr Urban / Cnews

Začátkem května Facebook na konferenci F8 2018 uvedl, že WhatsApp získá podporu pro videhovory ve více lidech. Videhovory jeden na jednoho služba podporuje od listopadu 2016. Skupinové volání včetně obrazu je už běžnou funkcí, kromě Skypu jej podporuje mj. sesterský Messenger (od prosince 2016). Podle provozovatele služby lidé denně skrze WhatsApp provolají dvě miliardy minut.

Uvidíme, jak s tím zahýbá podpora volání ve skupinách. Spojení umožňuje komunikovat maximálně čtyřem lidem najednou. Funguje to tak, že zahájíte hovor s jedním člověkem a do relace pak přidáte další účastníky nebo účastnice. Tyto hovory jsou dle Facebooku vždycky chráněny šifrováním end-to-end, čili ani on si neposlechne, o čem se bavíte, i kdyby chtěl.

Navíc prý pracuje na tom, aby bylo volání spolehlivější v různých (čtete pomalých) sítích. Funkce byla oznámena pro klienty pro Android a iOS. V minulosti byl vývojový tým štědrý také v podpoře klienta pro mobilní Windows, vývojový tým ale předeslal, že se chce v budoucnu zaměřit na nejpoužívanější platformy. Windows Phone 8.0 není podporovaný od konce roku 2017.

Videovolání je konečně dostupné i ve WhatsAppu (foto. Facebook)
Videovolání je konečně dostupné i ve WhatsAppu (foto. Facebook)

To ale znamená, že podporován je Windows Phone 8.1 i Windows 10 Mobile. Ti se skupinových hovorů mohou časem teoreticky dočkat. Spíše je podle mě ovšem škoda, že volání není vůbec podporováno v klientu pro desktopový Windows 10.

Slíbené videovolání ve více lidech ve WhatsAppu dorazilo do iOS a Androidu
Ohodnoťte tento článek!
4.8 (96%) 5 hlasů

1 komentář

  1. Až bude obrys displeje (bez výřezů) zabírat plochu, blížící se ke 100% přední strany mobilu, nebude jej možné bez bočních výřezů držet tak, aby si člověk něco nechtěně nenadotykoval. Pak i Google uzná, že boční výřezy jsou holá nutnost. 😀