WhatsApp přidává milou drobnost. Videa není nutné stahovat, lze streamovat

0

Nedávno miliardový komunikátor dohnal konkurenci zavedením videohovorů, byť se vzhledem k popularitě nejednalo o fatální nedostatek. Před pár dny bylo jištěno, že WhatsApp odstraňuje další nedostatek. Tentokrát se bavíme o maličkosti, ale sami víte, jak na maličkostech záleží. Toto malé vylepšení potenciálně ušetří naše nízké datové limity.

WhatsApp

O co tedy jde? Služba umožňuje poslané video streamovat. Předtím jste jej museli celé stáhnout, pokud jste se na něj chtěli podívat. Za prvé jste tím pádem museli čekat. Za druhé platilo, že když jste se např. v první třetině rozhodli přestat video sledovat, protože vás nezaujalo, na datech jste neušetřili. Díky streamování je ale možné v takových případech něco ušetřit.

Aspoň pokud nebude stahování tak rychlé, že bude video stejně stažené dřív, než si rozmyslíte, že nemá smysl s ním dále ztrácet čas. Funkci nemusí podporovat všechny klienty. Víme aspoň to, že první přišel na řadu Android, navíc je streamování dostupné jen v rámci betatestu, jak uvádí některé zdroje. Velmi brzy by však mělo být dostupné pro všechny.

Zdroj: Mashable | Techradar India via MSPoweruser

WhatsApp přidává milou drobnost. Videa není nutné stahovat, lze streamovat

Ohodnoťte tento článek!