WhatsApp pro Android zapnulo šifrování. Zprávy uvidíte pouze vy a příjemce

0

Nedávno jsme vás informovali o tom, že nejpoužívanější komunikační platformy na tom s bezpečnostní nejsou úplně skvěle. Zlepšit se chce jedna z největších. WhatsApp v poslední verzi klienta pro Android, která je dostupná v Google Play, přináší a ve výchozím stavu zapíná silné šifrování. Vaše data po cestě z vašeho telefonu na vzdálený server nikdo nepřečte.

Nově si však vaše zprávy nepřečte ani provozovatel služby, sloužící jako prostředník mezi vámi a koncovým příjemcem zprávy, což musíme vnímat jako velký krok kupředu. Vaše soukromé zprávy tak budou skutečně soukromé, neboť člověk ani robot nedostanou příležitost ke špehování. Kromě vás sdělení uvidí pouze váš kamarád, s nímž si píšete.

 

WhatsApp spojilo síly s projektem Open Whisper Systems a využilo stávající otevřený zdrojový kód. Autoři Open Whisper Systems sami stojí za zabezpečenými komunikátory jako Signal, Redphone a TextSecure. WhatsApps si podle The Verge půjčuje kód především od TextSecure a portování kódu s dalšími pracemi zabralo půl roku. Přípravy začaly krátce po akvizici Facebookem.

via The Verge

Ohodnoťte tento článek!