WhatsApp prodlužuje limit pro odstranění omylem poslané zprávy. Máte něco přes hodinu

Co když jste někomu omylem poslali zprávu, kterou by dotyčný neměl vidět? Teď máte o něco delší čas, jak omyl zvrátit.

6
WhatsApp
WhatsApp
-
Zdroj: logo: Facebook / koláž: Petr Urban / Cnews

Během loňského roku byla testována funkce pro odstranění zpráv z WhatsAppu, k její finalizaci došlo na podzim. Odebrání zprávy ze zařízení příjemce či příjemkyně garantováno není, stejně však máme alespoň nějakou možnost, že si dotyčný nepřečte omylem poslanou zprávu. Do té doby jste mohli zprávy mazat, ovšem jen ze svých zařízení.

K veřejně nepřiznaným omezením funkce patří časový limit. Zprávu nemůžete smazat např. po týdnu, musíte to stihnout dřív. Dosud platilo, že jste měli 8 minut 32 sekund od odeslání zprávy. Jak informuje kanál @WABetaInfo, čerstvě vydaný WhatsApp 2.18.31 pro iOS prodlužuje možnost odstranění zprávy ze všech zařízení na jednu hodinu, osm minut a šestnáct sekund.

Stejně byl limit prodloužen ve WhatsAppu 2.18.69 pro Android. To znamená, že je aktuálně prodloužený limit dostupný těm, kdo testují betaverze, neboť poslední stabilním vydáním je WhatsApp 2.18.65. K prodloužení limitu podle WABetaInfo došlo také v klientu pro mobilní Windows. Pro odstraňování zpráv pouze na vlastním zařízení není stanoveno žádné omezené časové okno, to můžete provést kdykoli.

Je samozřejmě možné, že se příjemkyně a příjemci vašich zpráv mohou nacházet mimo signál nebo mají vypnutý telefon. Proto se WhatsApp rozhodlo, že zvolí 24hodinový limit pro zpracování vaší žádosti. Pokud se tedy dané zařízení připojí do jednoho dne, bude zpráva, kterou jste chtěli smazat, dodatečně odstraněna. Stále ale není garantováno, že si příjemce či příjemkyně zprávu dříve nepřečte.

WhatsApp prodlužuje limit pro odstranění omylem poslané zprávy. Máte něco přes hodinu
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas

6 KOMENTÁŘE

 1. Nainstaloval jsem do mobilu Whatsapp, odeslal jsem zpravu kolegyni, ale ji zprava prisla az za nekolik hodin. Takovy instant messaging je uplne uplne k nicemu, tak jsem Whatsapp z mobilu odinstaloval a mam klid.
  Ten ovsem nemaji moji znami, kteri me i po mesici stale na Whatsappu najdou jako uzivatele a pisou mi do nikam, nebot ja Whatsapp nemam a zprava mi tak nikdy dorazit nemuze.

  Whatsapp teda nikomu nedoporucuju, nikdy nemate jistotu, ze zprava dorazi. Radeji pouzivejte aplikace Signal nebo Skype, ktere jsou spolehlive.

  • A jsi si jistý, že kolegyně, byla ve chvíli kdy Tys poslal zprávu, online? Třeba já když pošlu zprávu, tak vpodstatě okamžitě vím jestli adresát zprávu dostal nebo ne, poznáš to podle fajfek. Že by někomu zpráva přišla „za několik hodin“ nebo dokonce vůbec jsem ještě nezažil a to ho používám už dost dlouho 🙂

   • Ikdyby nebyla v ten moment online, tak to melo prijit treba za 10 minut, kdy uz online byla, za predpokladu, ze by teda byla v ten moment kolegyne nekde bez signalu, ale urcite ne za nekolik hodin.

    A vubec to neresi tu dalsi zasadni namitku, ze prestoze uz Whatsapp mam odinstalovany neco pres mesic vlastne ted uz to bude dva mesice, tak stejne se ostatnim ukazuju jako ze jsem pripojen na Whatsappu.

    • Jo a Skype byl taky vtipálek. Jednak full verze byla na mobilu šílená (Lite je v poho) a druhak byla sranda, když mi kámoš volal a já seděl u PC. Zvonilo to na mobilu, na PC ne. Takže jsem tu musel típnout a zavolat mu z PC. Nicméně to vypadá, že to MS už zazáplatoval 🙂 Ale taky mu to trval x měsíců.

    • No, tak zase kvůli jedné chybě, (podívej se na Windows 10) která se stala bůhví jak, odsuzovat celý WA, to mi přijde dost radikální, ale je to samozřejmě Tvoje volba. Wůbec ten WA neobhajuju jako že to je bůhví co, ale zase na druhé straně, co s tím? Skype stojí od dob co to MS zprasil taky za ho*no (navíc donuť děcko nebo důchodce zvykat si na Skype, když všichni používají WA) … nevím o lepší možnosti zatím, poraď 🙂