WhatsApp zavádí tmavý režim na webu nebo vizitky ve formě kódů QR

0

Z komunikátorů od Facebooku působí WhatsApp nejkonzervativněji – mění se jen málo. Po delší době se ale dočkáme několika novinek. V reakci na koronavirus komunikátor nabídl videochat až pro osm lidí najednou (vývojový tým zvedl limit až v červnu). Kdyby vám nevyhovovala logika aplikace, příchozí video od vámi vybraného člověka rozšíříte prstem na téměř celou obrazovku.

V chatovacích skupinách o osmi nebo míně lidech přibylo tlačítko pro zahájení videochatu. V dohledné době se WhatsApp naučí sdílet a číst kódy QR, které poslouží jako osobní vizitky. Nový kontakt si do adresáře přidáte právě naskenováním kódu, případně si zase někdo jiný naskenuje ten váš. Obdobnou praxi provozují Snapchat nebo Instagram.

Podle výrobce jsou nálepky nejrychleji rostoucí formou komunikace na WhatsAppu, a proto tento trend podpoří přidáním animovaných nálepek. Na tradičních počítačích si pak užijete tmavý režim zobrazení, který na jaře po dlouhém testování obohatil mobilní klienty. Kdybyste používali KaiOS, i v něm pro ostatní nasdílíte po 24 hodinách mizející příspěvky. Pokud ještě některé z novinek na svojí straně nevidíte, vyčkejte, distribuce je pozvolná.

Zdroj: blog WhatsApp (1, 2) via Facebook Newsroom

WhatsApp zavádí tmavý režim na webu nebo vizitky ve formě kódů QR
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 1 hlas