WhatsApp začíná podporovat posílání jakýchkoli typů souborů do velikosti až 128 MB

Doteď bylo sdílení souborů skrze rozšířeného kecálka značně omezené.

0
WhatsApp
WhatsApp

Populární komunikátor v posledních měsících přidal podporu videohovorů, umožňuje mazat zprávy do pěti minut od odeslání a nabízí možnost sdílet se světem dočasné příspěvky ve stylu Snapchatu. Teď přišlo na řadu sdílení souborů. WhatsApp byl v tomto ohledu překvapivě omezený – podporoval jen fotografie a videa a před rokem přidala podporu pro běžné typy kancelářských dokumentů.

V těchto dnech by měla být podpora experimentálně rozšířena na sdílení všech typů souborů, omezeni tak budete jen velikostně. Z iOS svým kontaktům pošlete až 128MB soubor, z Androidu pak 100MB. Pro webovou verzi WhatsAppu platí, že vás omezuje na posílání maximálně 64MB souborů. To se tedy vztahuje rovněž na desktopového klienta z Windows Storu, který je jen převlečenou webovou verzí.

Testování se podle WABetaInfo týká jen některých uživatelů a uživatelek. Lze předpokládat, že v dohledné době budou nové možnosti rozšířeny na všechny. Výše uvedená znamená, že bude přes službu možné posílat nekomprimované fotografie. Vzhledem k nastaveným limitům to ale bude horší s videy.

Ohodnoťte tento článek!