WHQL verze AMD Catalyst 11.10 pro Battlefield 3 a Rage konečně venku

0

AMD po dlouhém boji a třech preview verzích ovladačů včera večer jen pár hodin před koncem října uvolnilo říjnovou WHQL verzi ovladačů AMD Catalyst / Vision Engine Control Center. Obsahuje drobná vylepšení, odstraňuje chyby ve hrách a aplikacích a mimo jiné zahrnuje i všechny změny a novinky předchozí verze 11.10 preview 3 pro Battlefield 3 a Rage.

Kompletní balík obsahuje jako obvykle nové grafické ovladače ve verzi 8.902, ovladače southbridge/IXP, novou verzi Catalyst/Vision Engine Control Center 8.902 a HydraVision pro Windows XP, Vista a 7.

Nové vlastnosti:

Rozšíření AMD Eyefinity

  • Podpora pro Eyefinity v konfiguraci 5 × 1 monitor horizontálně i vertikálně.
  • Maximální podporované rozlišení se u Radeonů HD 6000 zvýšilo na 16 000 × 16 000 bodů (omezení platí pouze pro DX11)
  • Kompenzace rámečků monitoru je možná i v případě, že mají displeje odlišnou rozteč pixelů.

Rozšíření AMD VECC/CCC

  • Bylo implementováno vylepšení, které ve Vision Engine Control Center a Catalyst Control center usnadňuje aktivaci a ovládání:
    • AMD Overdrive pro GPUs
    • Informačního centra (software a hardware)

Nové ovladače ve Windows 7 také řeší náhorné poruchy obrazu v některých hrách a aplikacích pod OpenGL (včetně Google Earth), náhodné pády v benchmarku Lost Planet 2 a ve hrách F1 2010, Homefront a Dirt 2, pády během načítání a hraní Mafia 2 v Crossfire a odstraňují propad výkonu v DX11 módu Uningine Heaven na dvouprocesorových kartách.

Dále řeší poruchy obrazu na primárním obrazu při rozšířeném desktopu (extended display) se zapnutým rozhraním Aero.

Při práci s videem řeší náhodné blikání obrazu při přehrávání SD a BD obsahu na 120Hz mointorech a pády aplikací při vypínání a zapínání hardwarové akcelerace během přehrávání videa ve formátu M2V / MPEG2 / MPEG4.

Ve Windows Vista a Windows XP je rovněž opravený rozšířený desktop, pády aplikací při přepínání hardwarové akcelerace přehrávání videa, ve Windows Vista jsou navíc ještě opravené možnosti úpravy měřítka obrazu (scaling options) u připojení přes DisplayPort a DFP.

Známé a nevyřešené zůstávají ve Windows 7 potíže s náhodným tearingem v Portal 2, pády v Total War – Shogun 2, F1 2010 a Lost Planet 2 s Eyefinity v Crossfire, ETQW v Eyefinity 3×1 a poruchy obrazu Call of Duty 4,

Ve Windows Vista může po instalaci scházet možnost aktivace Aero, v Dragon Age 2 může v Crossfire docházet k blikání obrazu a kurzor může mít duchy, může docházet k náhodným pádům ve hrách Civilization V a F1 2010 a při přehrávání BluRay může při zapnutém Aeru zadrhávat obraz.

Celé release notes (poznámky k vydání) najdete na stránkách AMD.

Stahovat můžete z následujících odkazů (přímé linky):

Andrew Dodd, na Twitteru jako CatalystCreator, doporučuje při instalaci AMD Catalyst 11.10 nainstalovat i zatím poslední AMD Catalyst Application Profiles ve verzi 11.9 CAP4.

O nové verzi AMD Catalyst můžete jako obvykle diskutovat i v novém vlákně na našem fóru.

Pro hraní Rage můžete zkusit i neveřejnou betaverzi ovladačů, která obsahuje novější knihovny pro OpenGL.

Zdroj: AMD

Ohodnoťte tento článek!