Wi-Fi router AirLive N450R: Paprsky zformujte se

0

Společnost AirLive není asi potřeba představovat, její výrobky zná jistě každý. Nyní tato firma představila nový Wi-Fi router N450R, který podporuje technologii beam forming neboli tvarování paprsků. Tato technologie pracuje tak, že je neustále vyhodnocován bezdrátový signál, jehož parametry jsou průběžně upravovány. Díky tomu by se měl zlepšit dosah, stabilita i datová propustnost.

Airlive N450R

Router dokáže fungovat jak ve starším 2,4GHz pásmu, tak i v novějším 5GHz a podporuje bezdrátové standardy 802.11 a/b/g/n. Samozřejmostí je gigabitový Ethernet. Další vychytávkou jsou dva konektory USB na těle routeru, které slouží buď pro připojení USB disku, nebo pro připojení USB modemu. Pokud připojíte disk, router jej dokáže sdílet po celé síti a funguje v podstatě jako jednoduchý NAS. Po připojení modemu, nebo smartphonu vybaveného připojením k internetu, můžete toto připojení dále sdílet do vaší sítě.

Podpora IPv6 je dnes již také standardní funkcí většiny síťových komponentů a tak nesmí chybět ani zde. Router může pracovat v několika režimech, kdy slouží například jako adaptér u PC, NAS či pouze jako router.

Doporučená cena tohoto modelu je 2799 Kč, na internetu jej ale lze objednat i za cenu, která je o pár stovek korun nižší. 

Zdroj: TZ AirLive

Wi-Fi router AirLive N450R: Paprsky zformujte se

Ohodnoťte tento článek!