WikiLeaks pokračuje v odhalování nástrojů od CIA. Spyware Athena napadá Windows XP až 10

Hackování počítačů ve prospěch státu. Nebo ne?

0
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Tématem posledních dní byl masivní útok ransomwaru, který svět zná pod označením WannaCry. Zpráv o napadených počítačích ale nejspíš nebylo dost, protože organizace WikiLeaks před několika dny zveřejnila informace o projektu Athena. Jedná se o malware vyvinutý americkou CIA ve spolupráci s firmou Siege Technologies.

Z jeho povahy můžeme říct, že se tento škodlivý kód chová jako spyware. Hlásí se z infikovaného počítače a umožňuje svému tvůrci na daném stroji spouštět další škodlivé kódy podle potřeby. V neposlední řadě Athena umožňuje přijímat a hlavně odesílat soubory z nakaženého počítače. Tento spyware je designován pro použití ve Windows od Ikspéček až po Desítky.

Jedná se již o několikáté odhalení škodlivého softwaru od CIA za sebou. Na začátku bylo rozsáhlé odhalení projektu s kódovým označením Vault 7, jenž lze charakterizovat jako sbírku hackovacích nástrojů pro různé platformy. K odhalení došlo 7. března 2017. Od té doby organizace WikiLeaks zveřejnila informace o těchto souvisejících projektech:

Ohodnoťte tento článek!