Wikimedia pořádá největší fotosoutěž světa. Potřebuje obrázky pro Wikipedii

0

Wikimedia Foundation bude pořádat další ročník fotosoutěže Wiki Loves Monuments (Wiki miluje památky). Cílem je nashromáždit co nejvíce fotografií se svobodnou licencí, které budou použitelné jako pro Wikipedii, tak i pro jakékoliv jiné účely, pokud bude u obrázku uveden původní autor.

Do loňské soutěže se zapojilo asi 5000 fotografů z 18 evropských zemí včetně Česka. Nahráli přes 168 000 fotografií. Letos se soutěž rozrůstá i do USA a dalších neevropských zemí. Opět se budou fotit světové památky, protože je stále spousta zajímavých kulturních a historických míst, která na svobodných fotografiích zachycena nejsou.

Lidé mohou soutěžit od 1. do 30. září 2012. V říjnu porota vybere 10 nejlepších fotografií, v prosinci bude vyhlášen absolutní vítěz, který bude pozván do Hongkongu na slavnostní setkání.

V letošním ročníku přibyla ještě jedna novinka. Fotit nemusíte pouze kompakty nebo zrcadlovkami, ale také jednoduše mobilem. Stačí využít speciální aplikace pro Android, která pomůže s hledáním památek, focení i správným nahráním na servery Wikimedie. Více informací o soutěži najdete v češtině na wikilovesmonuments.cz.

 

Zdroj: Wikimedia

Wikimedia pořádá největší fotosoutěž světa. Potřebuje obrázky pro Wikipedii

Ohodnoťte tento článek!