Wikipedia zavádí do úprav umělou inteligenci, pomůže korektorům i proti spamům

0

Wikipedia je encyklopedií, která spoléhá na širokou komunitu specialistů, již zdarma přidávají a opravují nekonečnou databázi záznamů a znalostí. Kvůli tomu však v textech vzniká dennodenně hromada chyb, které se pak musí donekonečna opravovat, což není u některých nepřesností zrovna jednoduchá a časově nenáročná záležitost.

 

Proto Wikipedia dnes přišla s užitečnou novinkou. Tu nazvala Objetive Revision Evaluation Service (zkráceně ORES), jež stojí na umělé inteligenci a rozpoznávání lidského jazyka a kontextu. Tvůrci princip popisují jako lingvistický rentgen, kdy je každý text rozebrán a různé odstavce a pasáže jsou rozděleny podle barvy. To prý značně zrychlí a zjednoduší následnou revizi Wikipedia odborníky.

Wikipedia je největší encyklopedií světa
Wikipedia je největší encyklopedií světa

Samotný text tak stále čeká úprava lidským editorem a algoritmy zůstanou jen jako pomocný nástroj. Krom zvýraznění různých textových pasáží umělá inteligence zvládá i hodnocení a nejpravdivější text se pohybuje těsně pod 1,0. Pro změnu úprava s výrazně nižším hodnocení nemusí být do databáze vůbec zařazena. Díky tomu by nový nástroj měl elegantně předejít i zcela vymyšleným záznamům či spamům.

Zdroj: Wikimedia

Wikipedia zavádí do úprav umělou inteligenci, pomůže korektorům i proti spamům
Ohodnoťte tento článek!