Windows 10 build 10547 přináší vylepšený tabletový režim i nabídku Start

0

Koncem minulého týdne Microsoft vypustil do světa nové sestavení Windows 10. Ve Fast Ringu se objevil Insider Preview build 10547 přinášející několik přidaných funkcí a oprav. První novinka se týká nabídky Start. Nově má v základním zobrazení (bez roztažení) variabilní velikost, vybrat si můžete mezi třemi a čtyřmi sloupci dlaždic.

Nabídka Start s více dlaždicemiNabídka Start s méně dlaždicemi
Nabídka Start s více a méně dlaždicemi

Volbu najdete v Nastavení  | Přizpůsobení | Start, kde přibyla možnost Show more tiles. V nabídce může být uloženo až 2048 dlaždic, doteď bylo stropem 512. V nabídce Nastavení  | Přizpůsobení | Zamykací obrazovka lze nově nastavit, jestli bude pozadí plochy vidět i na přihlašovací obrazovce (jako doposud), nebo tam bude jednobarevná plocha.

Upraven byl tabletový režim. Přes funkci Zobrazení úloh (Task View, Win+Tab) můžete jednoduše poskládat na plochu dvě aplikace vedle sebe. Stačí vzít jedno okno, přetáhnout jej na stranu, a pak vybrat druhé okno, jež prostor vyplní. Když otevřete třetí aplikaci, vyskočí doprostřed její náhled a vy si vybere, které okno nahradí.

Nový tabletový režim pro multitaskingNový tabletový režim pro multitaskingNový tabletový režim pro multitasking
Nový tabletový režim pro multitasking 

Microsoft dále aktualizoval integrované aplikace. Za zmínku stojí Fotky, které mají nové zobrazení složek, v němž lze zvlášť vidět obrázky z počítače a obrázky uložené ve SkyDrivu. Ještě více novinek má aplikace Xbox. V ní jsou teď vidět statusy přátel i aktuální aktivita. Můžete si mezi sebou navzájem porovnávat skóre. A skrz aplikaci lze klávesnicí zadávat text do spárovaného Xboxu Onu.

 

Prohlížeč Edge dostal experimentální podporu rozhraní Object RTC. ORTC je vylepšenou verzi WebRTC 1.0 a Microsoft ji využije pro budoucí webový Skype, díky čemuž už nebude potřebovat žádný doplněk. ORTC je zpětně kompatibilní s WebRTC, ale naopak to neplatí. Edge by tedy měl umět využít funkce napsané pro WebRTC. Ale v prohlížečích s WebRTC (Chrome, Opera, Firefox…) nebude fungovat webový Skype.

Zdroj: Microsoft

Ohodnoťte tento článek!