Windows 10 Home umožní odklad instalace aktualizací zřejmě až o 35 dní

Pětatřicet dní je hodnota přístupná ve Windows 10 Pro. Kdyby bylo možné až o tuto dobu odkládat instalaci aktualizací i v edici Home, znamenalo by to částečné zrovnoprávnění edic. Aktuálně hodnotu můžeme potvrdit.

2

V listopadu se ve Windows 10 Home ve vývojové větvi „19H1“ objevila možnost pozastavit automatické aktualizování systému o sedm dní. Většina médií se tím zabývala až letos v lednu. Jenže se ukazuje, že oněch sedm dní nebyla zamýšlená hodnota odkladu. V aktuálním sestavení je v detailním nastavení služby Windows Update uvedena hodnota 35 dní, která se shoduje s tím, co nabízí edice Pro.

Ovšem s tím, že edice Pro nabízí ještě možnost odkladu instalace nových hlavních verzí systému. Jmenované novinky si všiml jedinec s přezdívkou Leopeva64, jenž už v lednu vysvětloval, že podle něj je oněch sedm dní nastaveno pouze na dobu vývoje a testování verze 1903, ale poslední sestavení by už mohla mít k dispozici odkládání až o 35 dní. Což se stalo.

Je také dobré podotknout, že Windows 10 Insider Preview build 18356 je první zástupcem verze 1903, který už na ploše nemá vodoznak. V minulosti se běžně dělo, že se v pozdějších sestaveních ještě na chvíli vrátil. O to ale nejde. Microsoft o této možnosti jako o novince ve svých blogových příspěvcích dosud nepsal. Poslední sestavení každopádně napovídá, že dojde k aspoň částečnému zrovnoprávnění edic Home a Pro a že vás obě nechají odkládat instalaci aktualizací až o 35 dní.

Přítomnost možnosti odkladu instalace aktualizací o 35 dní mohu potvrdit, ačkoli úplnou náhodou. Zdá se, že pětatřicet dní je dostupných jen v případě, že zařízení není zapojené do programu Windows Insider. Shodou okolností se některým lidem včetně mě stalo, že po upgradu na toto sestavení byli „vyhozeni“ z programu, Microsoft proto komunitu vyzval ke kontrole nastavení a případnému opětovnému připojení. Nemusel jsem ale provést čistou instalaci, jak uvádí některé zdroje.

Windows 10 Home umožní odklad instalace aktualizací zřejmě až o 35 dní
Ohodnoťte tento článek!
4.4 (88.57%) 7 hlasů

2 KOMENTÁŘE