Windows 10 Insider Preview build 14931 nativně podporuje USB Audio 2.0

0

Microsoft je zase na koni a po kratší odmlce pokračuje v pravidelném vydávání nových sestavení Windows k testování. Minule vyřešil přidávání odebraných aplikací při instalaci nové verze systému. Od minule pořád platí upozornění na blížící se ukončení životnosti starších sestavení ve fast Ringu. Teď pojďme k novinkám. Windows 10 Insider Preview build 14931 je k dispozici pouze pro Fast ringjen na počítačích.

Na velké novinky protentokrát nedošlo, pár vylepšení se ale najde. Centrum Feedback ve verzi 1.1608.2441.0 podporuje tmavý režim zobrazení, zobrazuje původního autora či autorkou v detailech příspěvků. Centrum obsahuje také nastavení. Mapy vám prozradí, jaký je stav plynulosti dopravy na vozovkách mezi vaším zaměstnáním a bydlištěm, případně vám dovolí prohlédnout si streamy z okolních kamer.

 

I Mapy podporují tmavý režim zobrazení. Mezi režimy přepínají automaticky podle nastavení systému, režim však lze i změnit ručně v aplikaci. Windows dále nativně podporuje USB Audio 2.0. integrovaný ovladač zatím nemá všechny funkce, takže např. podporuje pouze přehrávání, nikoli nahrávání. Pokud vlastníte zařízení odpovídající USB Audio 2.0, řiďte se tímto návodem na použití systémového ovladače místo dodaného třetí stranou.

Skype podporuje posílání SMS a MMS z počítače. Microsoft to prezentuje jako novinku, ve skutečnosti byla tato funkce dostupná již v minulém sestavení – hlavně bylo potřeba mít aktuální verzi Skypu pro Windows 10. To je z hlavních novinek všechno.

Skype Preview pro Windows 10 Insider Preview již podporuje příjem a posílání SMS a MMS
Skype Preview pro Windows 10 Insider Preview již podporuje příjem a posílání SMS a MMS | Foto: Microsoft

Zmínil bych ještě, že při odhlašování a při přepínání účtů již nedochází ke zčernání obrazovky, takže můžete dokončit, co jste zamýšleli, tedy přihlásit se k (jinému) účtu. Integrované aplikace jako Calculator, Alarms & Clock a Voice Recorder po aktualizaci nové sestavení fungují. Ke známým chybám mj. patří VirtualBox padající při spuštění. Nemusí fungovat volitelné funkce systému (jděte je zase zapnout), klávesu Tab se nelze navigovat v Nastavení a aplikace a hry od firmy Tencent způsobují pády systému.

Proč sestavení 14931 nevyšlo také pro mobily? Microsoft řeší problémy, které byly objeveny minule. Někteří nemohou zadat PIN pro přihlášení a jiní nemohou použít SIM. Jsou to tedy vážné trable a znemožňují používat telefon. Lze je vyřešit resetem systému, ale není překvapivé, že je Microsoft hodlá vyřešil, než půjde dál.

Zdroj: Windows Experience Blog

Windows 10 Insider Preview build 14931 nativně podporuje USB Audio 2.0

Ohodnoťte tento článek!