Do Fast ringu nastupuje Windows 10 Insider Preview build 17758, do Slow ringu zase build 17754

Další pohyby v testovacích okruzích programu Windows Insider ještě více říkají, že je October 2018 Update skoro hotový.

0
Ninjacat je symbolem programu Windows Insider (Foto: Microsoft)
Ninjacat je symbolem programu Windows Insider (Foto: Microsoft)
-
Zdroj: Microsoft

Poslední testovací fáze Windows 10 October 2018 Update pokračuje. Microsoft vydal nové testovací sestavení v kanále Fast ring a jedno starší „povýšil“ do Slow ringu. Vezměme to popořadě. Windows 10 Insider Preview build 17758, který si můžete vyzkoušet ve Fast ringu, je dalším kandidátem na vydání.

Podobně jako pro minulé sestavení je pro něj symptomatické, že primárně nabízí jen pár oprav. Dobře, minule jsme k tomu získali bonus – aplikace Váš telefon se naučila přijímat a posílat SMS, k čemuž tedy ještě potřebujete smartphone s Androidem (min. verzi 7.0). Podle Microsoftu ani sestavení 17758 není finální. Přináší tyto opravy:

  • Tlačítko pro návrat na předchozí obrazovku v Nastavení a dalších aplikacích se kompletně zbarvilo do bíla, když jste nad něj přesunuli ukazatel myši. Nebyla tak vidět šipka indikující funkcionalitu tlačítka.
  • Předčítání nečetlo vybraná slova při psaní použitím IME (týkalo se to např. japonštiny).
  • Některé aplikace padaly, když jste se v nich pokusili uložit soubor.
  • exe spadl, když jste klepnuli na příkaz pro importování fotografií a videí, který se objevuje v nabídce zobrazené při připojení patřičného média k počítači.
  • Sdílení se zařízeními ve vaší blízkosti nebylo funkční v lokáním účtu, pakliže název účtu obsahoval některé čínské, korejské či japonské znaky.
  • Microsoft opravil několik chyb, které způsobovaly ořezání textů, pakliže jste nastavili zvětšení textu prostřednictvím zvláštní funkce pro usnadnění přístupu. (Toto byl problém přetrvávající po mnoho sestavení.)

Zatímco tedy byl jeden dlouhodobý problém vyřešen, na seznamu přiznaných známých chyb se (jako jediná položka) stále nachází Předčítání, jež někdy nečte texty v Nastavení, a to při navigaci klávesou Tab nebo směrovými šipkami.

Windows 10 Insider Preview build 17758
Windows 10 Insider Preview build 17758 je k dispozici

Build 17754 jde do Slow ringu

Kromě nového sestavení do Fast ringu Microsoft obohatil také kanál Slow ring. Podíval se do něj starší Windows 10 Insider Preview build 17754, který se původně objevil 5. září ve Fast ringu. Jedná se o stejné sestavení, nezahrnuje žádný dodatečný balíček s opravami. Novinky kolem vývoje Desítek můžete sledovat pod štítkem Windows Insider.

Do Fast ringu nastupuje Windows 10 Insider Preview build 17758, do Slow ringu zase build 17754
Ohodnoťte tento článek!
5 (100%) 3 hlasů