Windows 10 Insider Preview build 18219 z větve „19H1“ mnoho nenabízí

Když je vývoj na začátku, nelze hned čekat převratné novinky.

9
Ninjacat je symbolem programu Windows Insider (Foto: Microsoft)
Ninjacat je symbolem programu Windows Insider (Foto: Microsoft)
-
Zdroj: Microsoft

Microsoft nás nepřestává zahlcovat novými sestaveními rozpracovaných verzí Windows 10. Aktuálně se nacházíme v bodě, kdy je jedna skoro hotová (Redstone 5), zatímco vývoj její nástupkyně se teprve rozjíždí (19H1). Tentokrát vyšel Windows 10 Insider Preview build 18219, který spadá do druhé zmíněné vývojové větve. Toto sestavení získáte jedině v kanále Skip ahead, jehož kapacita již byla naplněna.

Čekání na to, až se „19H1“ usadí ve Fast ringu, ale nebude dlouhé, navíc zatím tato verze nepřinesla žádné výrazné novinky. I výše zmíněné poslední sestavení nabízí nových funkcí minimum, resp. se nejedná o funkce využitelné každým člověkem. Microsoft opět pracoval na zlepšení podpory hendikepovaných jedinců.

Opět se dostalo na Předčítání. To by mělo být spolehlivější, zlepšily se navigace v režimu skenování a užití slepeckého písma pro zadávání příkazů. Upraveny byly některé klávesové zkratky a QuickStart by měl pracovat spolehlivěji. Kromě toho sestavení 18219 přináší řadu oprav, z nichž některé vám budou povědomé vzhledem k již zmíněnému překrytí vývojového cyklu dvou připravovaných verzí Desítek. Více informací případně hledejte na blogu Windows Experience.

Windows 10 Insider Preview build 18219
Windows 10 Insider Preview build 18219
Windows 10 Insider Preview build 18219 z větve „19H1“ mnoho nenabízí
Ohodnoťte tento článek!
3.7 (73.33%) 3 hlasů

9 KOMENTÁŘE

  • Tak mam s novym notebookem (bohuzel) novou cistou instalaci Win10. Kdyz se divam do Task manageru, jake procesy tam neustale litaji po dokonceni instalace..tak mam pocit, ze nepracuji s OS, ale s nejakym obzivlym ‚tamagochi‘, ktere neustale v pozadi resi, jestli zije a nebo ne… CPU bezne vytizeno bez jakekoliv cinnosti na 10-40% a to je tam 4jadro! Co tohle je za systemovy paskvil..

   • a teď si představ jak to běhá na Phenom dvoujádru na 3Ghz. Šílenost, každým upgradem byl stroj pomalejší a včera došlo na smazání a instalaci Win 8.1+CS – krásné rychlé, pc jako nový. Odstraněn hyberfil a swap, aplikovány všechny záplaty plus instalace Office 2007, prohlížeč a pár drobných prográmků. Na to jsem aplikoval dism vyčišťovací příkaz a výsledek je 18,5GB (bez nějakýho odrbávaní instalačky). A systém je rychlý i na starém WD 7200 HDD. Na SSD to pochopitelně nemá ale proti dřívějším W10 April to je raketa….

    • jinak, z W10 mi přišel nejdodělanější AU – a asi to nebude jen dojem když na něm MS nechal poslední LTSB – a od té doby žádný nový nevyšel. Jenže ten je pro obyč uživatele nedostupný, leda zkusit štěstí na ebay…

    • No, jasně,, všichni dokola jsou trubky, akorát ty jsi zase letadlo 😆 Zaregistroval jsi vůbec že už jsi tu asi jediný kdo se toho nepodarku celkem srandovně zastává? Buď jsi úplně blbej a ani nepoznáš že se ti seknul klimpr, nebo na tom PC akorát čučiš na Facebook, nebo … sám zoufale kecaš 😆