Starý Směšovač hlasitosti nahrazen moderním prostředím [Windows Insider]

Skrze kontextovou nabídku v oznamovací oblasti se už do původního prostředí pro ovládání hlasitosti aplikací nedostanete. Konsolidace Nastavení a Ovládacích panelů pokračuje.

1
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Jak to už tak bývá, Microsoft nám o novém Windows 10 Insider Preview neprozradil všechno. Sestavení 18272 totiž obsahuje také další novinky. Jak si všiml Mayank Parmar, klepnutí na položku Otevřít směšovač hlasitosti v kontextové nabídce v oznamovací oblasti už nevede do tradičního Směšovače, ale do moderního centra ovládání v Nastavení.

Mnoho z vás nejspíš nemá důvod do Směšovače zabloudit, ale pokud je potřeba sáhnout na nastavení hlasitosti jednotlivých aplikací, zamíříte právě tam. Jedná se o jednu ze základních komponent ve Windows. Nastíněná změna jasně říká, že se podaří další část systému převést ze starého prostředí do nového. Starý směšovač se tak s námi pravděpodobně nadobro rozloučí.

Nemusí to být hned na jaře, ale k velkým odkladům důvod zřejmě neexistuje. S tím, jak portuje obsah Ovládacích panelů do Nastavení, také původní obsah mizí – nemá smysl předvolby dále duplikovat.

Starý Směšovač hlasitosti nahrazen moderním prostředím [Windows Insider]
Ohodnoťte tento článek!
3 (60%) 6 hlasů

1 komentář